Nový Facebook Messenger je už dostupný pro všechny uživatele

5

O aktualizované verzi Facebook Messengeru jsme poprvé informovali před dvěma týdny. Vývojáři však s vydáváním updatu příliš nespěchali a tak bylo dosud téměř jedinou možností, jak získat poslední verzi aplikace, manuální instalace staženého APK souboru. To se však včera konečně změnilo a nový Facebook Messenger si mohou stáhnout všichni uživatele běžným způsobem přes Google Play Store.

facebook messenger new

Co je nového?

Nový design je věc, které si všimnete už po prvním spuštění aktualizované aplikace. Jednou z novinek je rozdělení uživatelského rozhraní do tří záložek. V první najdete jako dosud přehled vašich posledních konverzací. Druhá záložka ukrývá seznam kontaktů s modrou ikonkou u profilové fotografie, která značí používání mobilní aplikace Messenger. Vždy tak máte přehled, kterým přátelům dorazí vaše zpráva okamžitě.

Na druhé záložce najdete také klasický seznam aktivních přátel, a to konečně s označením, zda Facebook právě teď používají na webu či mobilním telefonu. Na poslední záložce se nachází nastavení s možností vypnutí upozornění, okénka chatu, sdílení umístění nebo synchronizace kontaktů.

Při prvním spuštění nového Messengeru budete dotázáni na vaše telefonní číslo. Následně budou do vašeho seznamu kontaktů v Messengeru přidáni lidé z vašeho adresáře v telefonu bez ohledu na to, zda je máte v přátelích na Facebooku či nikoliv. Meseneger je tak nyní možné používat podobně jako konkurenční Whats App. Facebook také slibuje, že nová verze aplikace je rychlejší než předchozí.


logo-app
App Name
Facebook
Free   
qrcode-app

 • Dave

  Už to neumí přijímat SMS 🙁

 • Chci sms…

  Ty sms mě taky mrzi…

 • Pepa

  Ta starší byla aspoň pro mě lepší! Používal jsem to jako společnou app i na smsky a tady ta nová verze to neumí 🙁
  Škoda a myslím, že je to chyba ! 🙁

 • VeUnka

  Můžu se zeptat jak se dají v této nové verzi přepínat účty?

 • René

  Když mi někdo napíše už to není v té liště na hoře dá se to nějak nastavit?