Nová řada LEGO Mindstorms bude kompatibilní s Androidem

0

Stavebnice řady Mindstorms dánské hračkářské společnosti LEGO vždycky stály tak trochu na okraji zájmu běžného zákazníka, který se spokojí s hasičským autem. Sady Mindstorms zpravidla obsahují řadu speciálních součástek pro sestavení a naprogramování (!) vcelku inteligentního LEGO robota. A na veletrhu CES 2013 LEGO právě oznámilo, že nová řada Mindstorms EV3 bude plně kompatibilní s operačním systémem Android!

Detaily spojení tzv. inteligentní kostky (základní část, jakési srdce stavebnic Mindstorms) a Androidu dosud známy nejsou, vzhledem k zvýšení jejího výpočetního výkonu a paměti, Linuxovému firmwaru, SD kartě a USB slotu lze očekávat zajímavé možnosti. Podle zatím dostupných informací nebude pro vytvoření tohoto spojení nějaké zvláštní úpravy a hackování. Další zásadní inovací bude nový infračervený senzor, který rozšíří možnosti robotů zase o kus dál.

Nová sada by měla být dostupná v druhé polovině roku 2013 a byla oznámena i její doporučená maloobchodní cena – 349 EUR (cca 8900 Kč). K dispozici by měla být i speciální verze určená pro vzdělávací instituce.

Zdroj: AndroidPolice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here