Nokia X spustí bez úprav 75% aplikací pro Android

0

nokia_x

Na MWC v Barceloně včera Nokia představila trio nových smartphonů s operačním systémem Android. Jedná se o Nokii X, X+ a XL. Tyto tři zařízení běží na nokiou upraveném operačním sýstému Android 4.1 Jelly Bean. Úprava systému se týká, jak vzhledu tak absence služeb Googlu, jako například Chrome nebo Gmail. Nokia přizpůsobila vzhled prostředí operačního systému Android v nových X-kách, tak aby se podobal, u Nokie již zaběhlého, operačnímu systému Windows Phone 8. To, ale způsobilo kompatibilitu ne ze všemi aplikace pro Android. V nových Nokiích, totiž nenajdete klasický obchod Google Play, ale obchod s aplikacemi vytvořený samotnou Nokií. Nokia proto vydala i SDK balíček pro vývojáře.

Nokia tvrdí, že 75% aplikací pojede v prostředí nových Nokií bez jakékoliv modifikace. Zbylých 25% aplikací během 8 hodin modifikují, tak aby prostředí vyhovovaly také. Proto Nokia nabádá vývojáře, aby zasílali své aplikace (.apk) přímo do nového „Nokiáckého“ obchodu s aplikacemi.

Speciálně pro vývojáře připravila Nokia nástroj, pomocí kterého si můžete vyzkoušet, zda-li vaše aplikace vyhovuje novému prostředí Nokie X a zda-li je s tímto zařízením kompatibilní.

 

zdroj: Nokia Developer Beta

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here