Nokia wearables by mohly přijít později v letošním roce

0

Wearables, neboli nositelná zařízení, by měla být hitem letošního roku. Proto taky společnosti jako Sony, Pebble či Samsung přináší chytré hodinky či náramky a spousta výrobců se na nasazení na trh chystá. Nedávno se také objevila pod taktovkou Googlu platforma Android Wear, v rámci jejíhož fungování jsme se mohli setkat s chytrými hodinkami od LG – G Watch, i s chytrými hodinkami od Motoroly – designového skvostu v podobě Moto 360. Nyní to vypadá, že by i Nokia mohla přijít se svými hodinkami, a to ještě v letošním roce.

watch-640x480

Nokia by se tak mohla zařadit do celé skupiny výrobců, kteří na chytrá nositelná zařízení sází. Koneckonců i Apple údajně chystá iWatch a pokud skutečně přichází nový trend, nikdo by si neměl nechat ujet vlak. Už jenom proto, že pak bude na trhu více zařízení, ze kterých budou moci spotřebitelé vybírat.

Co není jisté, je operační systém, který by měl hodinky pohánět. Sice je hlavní operačním systémem Nokie Windows Phone, na Nokiích řady X je vidět, že i s Androidem do jisté míry pracovat umí. Možný prototyp chytrých hodinek na fotografii sice zachycen byl, nikdy jsme se jej však reálně nedočkali. Podle některých zdrojů by se to mělo v letošním roce změnit. Ve druhé polovině toho roku tak možná skutečně někteří nadšenci nasadí na své zápěstí hodinky se značkou Nokia. Operační systém, na kterém poběží však není jistý.

Zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here