NFC čip na SD kartě – naděje pro starší telefony

4

Také se Vám líbí Google Wallet nebo jiná NFC služba, ale jste smutní, protože nevlastníte zařízení s NFC čipem? Nesmutněte, firma Netcom totiž nedávno představila NFC čipy zakomponované do SD karty. V podstatě tak bude stačit danou kartu koupit, zasunout do mobilu, nainstalovat jednoduchou ovládací aplikaci a telefon se začne tvářit jako kdyby NFC čip měl.

Jsou zde však dva problémy. Zaprvé karta bude fungovat pouze v telefonech s plastovými zády, kovem signál prosté neprojde. A za druhé se budete muset spokojit s pamětí telefonu, u takového Galaxy S a podobných to asi problém nebude, ale například u HTCček už by být mohl. Nepočítám totiž, že by se někomu chtělo, vždy před nákupem přendávat SD kartu a NFC čip, přeci jen, tím by se jednoduchost NFC placení naprosto ztratila. Podle nepotvrzených informací bude mít karta s NFC čipem kapacitu 8GB, ale je možné, že se tento údaj bude ješté měnit. Doufejme, že nahoru.

Cena ani datum zahájení prodeje zatím není znám, ale vzhledem k představení již fungujících kousků by to nemuselo trvat dlouho.

 

Zdroj: engadget

 

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here