Nexus 4, 7 a 10 dostanou jako první aktualizaci na Android 4.4 KitKat

1

Google spolu s představením funkcí Androidu 4.4 KitKat zveřejnil seznam zařízení z řady Nexus, pro které bude vydána aktualizace na nejnovější verzi operačního systému.

Android KitKat

Úplně prvním smartphonem s Androidem 4.4 je samozřejmě zbrusu nový Nexus 5. V následujících dnech až týdnech by se měli dočkat také majitelé Nexusu 4, obou generací Nexusu 7 a Nexusu 10. Update bude vydán také pro Google edice telefonů HTC One a Samsung Galaxy S4, ale ty se na českém trhu neprodávají. Pro všechna tato zařízení bude KitKat vydán ve formě OTA aktualizace.

Možná jste si všimli, že v seznamu chybí Galaxy Nexus. Není to bohužel chyba, Google totiž s vydáním Androidu 4.4 KitKat pro tento smartphone nepočítá a vysvětluje to následujícími slovy: „Telefony Galaxy Nexus byly uvedeny na trh před dvěma lety, a proto již nespadají do období 18 měsíců, během kterých Google i ostatní společnosti obvykle vydávají aktualizace zařízení.“

Očekáváme, že v nejbližších dnech až týdnech zveřejní své plány na aktualizace také další výrobci smartphonů a tabletů. Nejrychlejší byla Motorola, která uvedla, že se aktualizace dočkají například její smartphony Moto X, Droid Ultra, Droid Maxx a Droid Mini.

zdroj: Android Police

Kdy dostane váš smartphone či tablet aktualizaci na Android 4.4 KitKat? Sledujte náš pravidelně aktualizovaný článek.