Nejvíce aplikací zdarma je pro Android

7

Ačkoliv je aplikací pro iPhone v Apple App Store k dispozici více než aplikací v Android Marketu, v jedné věci je obchod s aplikacemi pro operační systém od Google přece jen lepší. Podle nové studie společnosti Distimo je pro Android více aplikací zdarma než pro iPhone.

Zatímco na Android Marketu naleznete 134 342 ke stažení zdarma, v Apple App Store jich je zdarma „jen“ 121 845. Pokud bude současný vývoj celkového počtu aplikací v Android Marketu pokračovat, měl by se už za 5 měsíců stát největším obchodem s mobilními aplikacemi a předstihnout tak Apple App Store.

Počet aplikací v jednotlivých obchodech s aplikacemi, březen 2011 (zdroj: Distimo)
Počet aplikací v jednotlivých obchodech s aplikacemi, březen 2011 (zdroj: Distimo)
Vývoj počtu aplikací v jednotlivých obchodech (zdroj: Distimo)
Vývoj počtu aplikací v jednotlivých obchodech (zdroj: Distimo)

7 KOMENTÁŘE

 1. HUdasp: Na appstore-u jsou taky pěkný sra*ky a ještě za ně musíš platit. Jako Market se rozrostl opravdu hrozně rychle. Když si vzpomenu, když jsem si koupil G1čku a na marketu byly aplikací v řádu stovek..

 2. Jediná věc, která mi na Marketu vadí, že to, že tam je hromada aplikací, které jsou otřesné a né moc dokonalé filtrování výsledků vyhledávání (pokud nejdete na jistotu a nehledáte přesně program, ale spíš se „porozhlížíte“), takže to skončí tak, že mezi 50ti je 5 dobrých a zbytek je hrůza.

 3. To je pravda,plno aplikací jsou naprosto nepoužitelné zbytečnosti.
  A to vyhledávání je taky hrůza, nejhorší na tom je, že to má na starosti Google… 😀

 4. Jako přehledné by to mohlo být určitě víc v tom objemu. Pouziju tak jednu z deseti stazenych aplikaci. Co me naposledy docela prekvapilo byla apka na vyvolání fotek z mobilu do drogerií dm teta schlecker Zkusil sem app na vyvolani instagram fotek z mobilu a vyzvednul si je v dm, na mobil docela dobra kvalitahttps://play.google.com/store/apps/details?id=de.worldiety.photiety_release_cewe_multicustomer_cs
  Z neplacenych pouivam jen par, hlavne asi socialni site a par klasik od googlu, jinak si radeji povesinou kupuju zahhranicni vyrobu 🙂

  luck

 5. Jde pomocí nějaké aplikace pro Android využít vyřazený „chytrý“ mobil Samsung Galaxy Mini ke sledování pohybu mého vozidla (pomocí GPS)?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here