Nabití baterie smartphonu za 10 minut

0

Současné chytré telefony jsou stále více náročné na kapacitu baterie. I když se společnosti vyvíjející komponenty právě pro Smartphony se snaží snížit spotřebu hardwaru na minimum, což přináší úsporu jen v několika jednotkách procent. Výdrž telefonů s přibývajícími nároky uživatelů se spíše zkracuje.

Se zajímavým nápadem přišel Japonský operátor NTT DoCoMo a firma NEC, namísto toho aby se zabývaly vylepšením kapacity baterie, či optimalizací spotřeby se zaměřil na dobu nabíjení baterie. Podařilo se jim optimalizovat nabíjení na 10 minut pro úplné nabití baterie. Toto je jen zlomek času oproti stávající hodině až dvě, za kterou se nabije plnohodnotně baterie.

Vše NTT DoCoMo a NEC prezentovali na CEATEC show kde prototyp baterie představili ve smartphone NEC Medias WP N-06C, který je dostupný pouze na japonském trhu. V čem spočívá celé kouzlo prototyp byl řešen externí baterií která je schopna odebírat ze sítě 5,86 ampéru oproti stávající baterii. Ta pojme pouze zhruba 0,55 ampéru. Další podrobnosti zástupci NTT neprozradili.

 

 

Zdroj: engadget.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here