Na co jsme zapomněli aneb Přehled dalších novinek uplynulého týdne (2. týden 2013)

0

SPECIÁL K CES 2013. Veletrh spotřební elektroniky v Las Vegas je za námi a na našem webu se v uplynulém týdnu objevilo padesát článků s novinkami, které se na CES 2013 udály. I přesto jsme však na mnoho dalších zajímavých zařízení zapomněli, ale rozhodně vás o ně připravit nechceme. Dnešní díl našeho pravidelného seriálu je tedy zaměřen na další novinky týkající se CES 2013.

 

Huawei představil nejtenčí datový modem na světě

Huawei na CESu představil kromě mobilních telefonů i další zajímavost. Jedná se konkrétně o nejtenčí datový modem na světě. Modem je dlouhý 67,5 mm, na šířku má 25,5 mm a tloušťka činí pouhých 7,6 mm.

Přístroj podporuje HSPA+ síť, ze které je schopné provádět download o rychlosti 21Mbit/s. Dále se výrobce chlubí tím, že se jedná o kompletní Plug and Play zařízení a také tím, že zařízení podporuje nový IPv6 protokol sítě.

LG představilo novou funkci pro Optimus VU II

LG představilo novou funkci pro Optimus Vu II – konkrétně se jedná o Panorama Note, který umožní uživatelům těchto mobilních zařízení psát poznámky v poměru 3:1. Poznámky můžete na zařízení zvětšit až 5.8x a program také dostal údajně velice přívětivé prostředí

Na CESu byla představena bezdrátová nabíječka TYLT Vu

Na CESu byla představena nabíječka TYLT Vu, která dokáže zaujmout tím, že pomocí NFC dokáže nabít Váš mobilní telefon. Dle redaktora AndroidPolice je tato nabíječka mnohem lepší, než u Nexusu 4, kde stačí pouze trochu drcnout do stolu a nabíjení se přeruší.

Výhodou této nabíječky je především to, že kontaktní čip s telefonem má po celé ploše – menší zavadění o ni tedy nabíjení vůbec nevadí.

Papírový tablet s e-ink technologií

Na CESu se objevilo zajímavé zařízení, které nese název PaperTab. Ano, již podle názvu můžeme soudit, že půjde o tablet, který bude mít něco společného s papírem.

S papírem toho má tento tablet hodně společného – jeho display používá e-ink technologii a také celý tablet je ohebný, jako by byl z papíru. Tato zařízení dokonce dokáží komunikovat mezi sebou, díky čemuž si můžete rozšířit plánek baráku při projektování (viz. video).

Při koupi zařízení od Samsungu získáte prostor na DropBoxu

Akce od Samsungu se velice nápadně podobá té, kterou pořádá firma HTC. Při koupi nějakého určitého zařízení totiž dostanete zdarma prostor na Dropboxu. Konkrétně by se mělo jednat o 50GB a Samsung by měl tuto „službu“ poskytovat od března 2013.

Reproduktor, který vypadá jako láhev na kolo

Firma Schosce představila BoomBottle – bezdrátový reproduktor, který vypadá jako láhev na kolo.  K telefonu ji připojíte pomoci BlueToothu a každý reproduktor má velikost 40mm. Ve skříni reproduktoru by se měl také nacházet subwoofer, ovšem jeho výkon, a ani velikost nejsou známy.

AcerCloud je dostupný na více platformách

Pro zákazníky společnosti Acer se tento týden rozšířila možnost, jak se dostat ke svým souborům ve službě AcerCloud. Firma totiž expandovala dostupnost této služby na mobilní zařízení – konkrétně iOS a Android.

Mobilní verze ovšem zatím nejsou bez chyb. Nejčastější chybou, kterou aplikace oznamuje, je překročení velikosti nahrávaného souboru.

Fitbit Flex – trakovací náramek za nízkou cenu

Společnost Fitbit je jedna z nejpopulárnějších společností, která je zaměřena na výrobu trackovacích nástrojů. Jejich nový produkt Flex určitě zaujme každého milovníka sportu – a to nejen svoji cenou.

Za cenu 100 dolarů totiž dostanete náramek, který můžete pomocí BlueTooth propojit s Vašim smartphonem (Android, iOS, ..). Náramek dokonce hlídá i Váš spánek, pitný režim a spoustu jiného. Za tuto cenu se jedná o velice zajímavý produkt.

Belkin WeMo Light – ovládejte svůj dům pomocí smartphone

Inteligentní domy se pomalu rozmáhají a výrobci začínají smartphony používat jako ovladače. Jedním z příkladů je i Belkin WeMo Light, který má přijít s podporou pro Android OS.

Tyto vypínače nahradí ty obyčejné na zdech, neboť všechny žárovky budete ovládat pomocí svého smartphone. Aplikace bude mít jen jeden minimální požadavek – Android 4.0, který dnes nalezneme v každém moderním telefonu. Cena zatím nebyla představena, ovšem firma by WeMo Light měla představit již toto léto.

Vizio představilo 7″ tablet, který je určen pro čtení knih

Firma Vizio na CESu 2013 představila tablet, který se hardwarově podobá na Nexus 7 od ASUSu. Uvnitř totiž nalezneme Tegra 3 procesor, 16GB paměti, 1,2MP kameru a celý tablet poběží na Jelly Bean.

Největším tahákem tohoto tabletu by měl být display, který je konkrétně 7″, s technologií IPS a rozlišením 1280x800px (HD). Ten by měl zajistit dostatečné rozlišení pro čtení knih.

Vzhledem k tomu, že Vizio chce tento tablet prodávat jako čtečku knih, jeho cena by nemusela být ani vysoká. Na trh se tablet dostane v první polovině roku 2013.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here