Minipočítače MK802 IV přijdou v dubnu

7

MK802 IVMK802 IVMK802 IV

Čínská společnost Rikomagic oznámila své plány vypustit na trh novou generaci svých minipočítačů během dubna tohoto roku. Ta by měla obsahovat zcela nová čtyřjádra RK3188 od Rockshipu založená opět na ARMv7 jádrech Cortex-A9, 2 GB DDR3 RAM, 8GB interní paměti a Mali 400 o taktu 533MHz. Zařízení by nově měla běžet na Androidu 4.2 Jelly Bean.

Podle uvolněných obrázků to zároveň vypadá na opětovný návrat k samčímu HDMI, což je rozhodně dobrá zpráva, nikde však není vidět 3.5mm jack, což by mohlo znamenat, že nejnovější přírůstek do rodiny bude záviset na HDMI audio výstupu. Rikomagic se rovněž chystá vypustit na trh vlastní dálkové ovládání obsahující mimo jiné i mikrofon, které by umožňovalo pohodlnější způsob interakce s minipočítačem.

Vzhledem k tomu, že u nás zatím není za rozumnou cenu k sehnání ani generace MK802 IIIs, bude zařízení českým zákazníkům dostupné nejspíš především skrze služby, jakými je Amazon, E-bay, PandaWill nebo DealExtreme.

Zdroj: Liliputing.com

7 KOMENTÁŘE

  1. Nevím, Víte, jaké informace máte o dostupnosti tohoto zařízení v ČR, ale já jsem našel na nejmenovaném e-shopu s-kový tip za necelých 1900,- Takže se sehnat určitě dá i u nás za přijatelnou cenu. Zajímalo by mně také, zda by fungovalo toto zařízení třeba na příslušenství od Padfone 🙂

    • To právě není přijatelná cena, nýbrž její dvojnásobek. Podívejte se na výše zmíněné servery. 🙂 Jinak v o nabídce minipočítačů vyjde tuto neděli rozsáhlý článek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here