MIUI a AOKP představili první ROMky postavené na Androidu 4.1 Jelly Bean

6

Kromě CyagenonMODu je na scéně komunitních ROMek poměrné hodně vidět čínská MIUI ROM, známá hlavně pro svou propracovanou grafickou nadstavbu, a v poslední době také mladá rodina AOKP (Android Open Kang Project).

Oba dva projekty tento týden představily první sestavení postavené na Androidu 4.1 Jelly Bean. V případě MIUI ROM je Jelly Bean dostupný prozatím pouze pro Nexus S a Galaxy Nexus. AOKP navíc zahrnuje také Samsung Galaxy Tab 2 7“ a 10“ a americké T-Mobile verze Galaxy S II a S III.

Vzhledem k tomu, že jde u obou projektů o prvotní verze, tak se nedoporučuje jejich běžné používání. V horizontu několika málo týdnů bychom se ale mohli dočkat prvních běžně použitelných MIUI a AOKP Android 4.1 ROM i pro běžnější zařízení.

Zdroj & linky: AOPK, MIUI

 • nedoporučuje se pro běžné používání? Já MIUI nahodil na Nexus S a nemám absolutně žádný problém. Dokonce je výdrž baterky a plynulost lepší, než veškeré JB romky, co jsem zkoušel (a že jich bylo hodně)

  • Neříkám, že MIUI build nějak nebezpečný nebo tak, ale osobně bych raději počkal pár verzí, až budou všechny případný problémy odladěný.

 • ARow

  používám a bohužel zlobí některé aplikace 🙁 na druhou stranu mi připadají svižnější než ICS….

 • Janek

  Osobně frčím na daily/nightly verzích AOKP přes týden a všechno je v pořádku, žádné problémy nemám. To samé platí o oficiálním buildu-1, který vyšel včera. Můžu doporučit 🙂 Nexus S

 • jOMi
 • s3icc0

  AOKP … tak si to opravte