Majitelé Nexusu 4 se po aktualizaci na Android 4.3 setkávají s nejrůznějšími chybami

16

Aktualizace na novou verzi Androidu je pro většinu uživatelů radostnou událostí, která s sebou často přináší hodiny prozkoumávání nových funkcí a vylepšení. Občas se však objeví případy, kdy update přinese více škody než užitku, jako v případě zbrusu nového Androidu 4.3 Jelly Bean pro Nexus 4. Problémy po aktualizaci se však nevyhnuly ani majitelům loňského Nexusu 7, Nexusu 10 nebo Galaxy Nexusu.

Android 4.3 Nexus 4

Uživatelé si na diskuzních fórech nejčastěji stěžují na různé druhy problémů, jako například pokles výkonu, přehřívání, ztráta signálu nebo chybějící multitouch. Občas se vyskytuje problém se zmizením nainstalovaných aplikací.  Mezi závažnější potíže patří nemožnost odemknutí telefonu, samovolné restartování nebo zaseknutí na bootovací obrazovce.

Některým uživatelům se nepovedlo Nexus 4 ani aktualizovat, protože během instalace došlo k chybě a smartphone se zaseknul. Na druhou stranu je spousta uživatelů, kterým Nexus s Androidem 4.3 Jelly Bean funguje bez jakýchkoliv problémů. Pokud jste update ještě neprovedli, doporučujeme nejprve provést zálohu celého telefonu a v případě, že se po instalaci objeví nějaké potíže, zkuste smarpthone obnovit do továrního nastavení.

Google se zatím k potížím s aktualizací nevyjádřil. Je však pravděpodobné, že vzhledem k vysokému počtu chyb dojde k vydání opravné aktualizace. Pokud tedy nechcete riskovat, můžete s updatem ještě několik dnů až týdnů počkat. Novinek, které přináší Android 4.3 Jelly Bean, stejně není mnoho.

Pokud jste se na svém Nexusu s Androidem 4.3 Jelly Bean setkali s nějakým problémem, dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

via Android Community, obrázek: ZDNet

 • RRR

  Zadny problemy nejsou. Spis chyba mezi telefonem a zidli. 😉

 • Petr

  Občas se vyskytuje problém se zmizením nainstalovaných aplikací – samozřejmě, protože ne všechny aplikace podporují nový systém, ale za to OS asi nemůže, ne? : )

 • Jan33

  Naopak, 4.3 mi výrazně zlepšila výdrž na baterii. Vyřešila samovolné rozsvěcení obrazovky (3x – 6x za noc). Zdá se mi, jako by byla lepší práce se sítí v režimu spánku. Wifi se zapíná s viditelným zpožděním (tj. 1/2s po obrazovce) po probuzení.

  Možná se ale opravdu došlo k blokaci některých aplikací, které mi hnili v systému a teď jsou díky 4.3 pryč 😉

  Jediné co mě mrzí je chybějící podpora MX Playeru. Ale to se za pár dní zpraví a bude zase dobře.

  • RRR

   Na MX Player uz vysla aktualizace a normalne funguje! 🙂

 • Kroci

  na mém N7 mi prijde, ze baterka leze rychleji k 0 nez pred aktualizaci. Nicmene v určitejch situacich je cejtit, ze tablet je o neco sviznejsi.

 • Jindrich

  Po OTA updatu uz se na displeji jen objevilo „zhnouci“ X a konecna. Pomohl jen total reset. Pote co jsem prisel o fotky za poslednich par dni, ktere se nestihly zazalohovat jsem udelal na cistem telefonu znovu pokus o update a dopadl uplne stejne.

 • Matěj

  Po aktualizaci mi Galaxy Nexus totálně přestal fungovat, po zapnutí nereaguje na tlačítka a po zamknutí postraním tlačítkem už ho neodemknu a musím vyndat baterii.

 • tucnak67

  N7 zamrzá, prehriva se extrémně v levé spodní casti. Po restartu jde v pohodě tak minutu. Kopírování 200 MB v rámci úložiště se zasekavalo, trvalo 5 minut ! 🙁

  • Filip Kojan

   jednalo se o původní N7 (2012 s tegrou 3) nebo o nový N7 (2013 s Qualcommem)?

   • tucnak67

    N7 2012

 • Galaxy Nexus

  Po aktualizaci mi prestalo fungovat spousta aplikaci. Zadna app mi nedovede rosvitit ledku u fotaku, telefon zamrza a obcas zmizi plocha. Telefon se prehriva a u kazde druhe aplikace po chvili prace vyskoci hlaska ze aplikace prestala odpovidat. Toliko prinesla nova verze androida, na 4.2ce slapal bez problemu.

 • tk

  I já mám s Nexusem Galaxy drobné potíže:

  mohu potvrdit silné zahřívání a skutečně pomalejší reakce wifi. z
  vlastních zkušeností potom, že občas přístroj nejde probudit tlačítkem na boku
  (musí se několik sekund podržet a telefon jakoby najíždí od vypnutí, ale
  kratší dobu a přesto, že nebyl vypnut)… a občas mi v kapse sám spustí
  foťák.. ačkoli jsem schválně kvůli domu dal na odemčení obrazovky
  gesto, které se určitě „samo“ v kapse nenamáčkne

 • sabcik

  me se treba seka totalne cely telefon .. dela si co chce, takze tovarni nastaveni ho nemine 🙁

 • Jarda

  NEXUS 4: Zhruba 3x se mi stalo, a to pouze v případě app Twitter, že mi zmizí z hlavní obrazovky. Musím tak zajít do menu a opět si ji píchnout na „zeď“. Také, a to velmi často dojde ke ztrátě signálu. To se stává zhruba 1x denně po dobu zhruba 30 s. Další problémy, které zde někteří uvádění (zamrzání, restartování apod.) se mi naštěstí nedějí

 • Petr

  Nepretrzite se rozsvecuje a tím vybije baterii

 • klára

  Vždy když zapnu na nexusu 4 nebo chci fotit vypadne mi sit nebo se mi okamžitě vypne mobil zkuousela jsem tavení nastavení ale nic co mám dělat?