Majitelé HTC One S podepisují petici pro vydání aktualizace na Android 4.2

4

htc one s

Nedávné zrušení aktualizace na Android 4.2 Jelly Bean pro HTC One S zvedlo mezi majiteli tohoto smartphonu poměrně výraznou vlnu nevole, která vyústila v sepsání petice na známém webu change.org. V době psaní článku byla petice těsně před dosažením požadované hranice 1 500 podpisů, je však jisté, že počet podporovatelů bude nakonec mnohonásobně vyšší.

Zakladatel petice v jejím textu uvádí, že u HTC One S očekával stejnou podporu jako v případě bývalé vlajkové lodi HTC One X, neboť oba telefony podle něj patří do nejvyšší třídy. V únoru letošního roku taiwanský výrobce uvedl, že se oba smartphony dočkají aktualizace na Android 4.2 Jelly Bean  s uživatelskou nadstavbou HTC Sense 5.

Před několika dny však bylo oznámeno, že HTC One S se slibovaného updatu nedočká. Výrobce sice neuvedlo žádný důvod, proč vydání updatu zrušilo, s největší pravděpodobností jsou ale na vině technické potíže. Už minulý měsíc se ředitel ruské pobočky HTC nechal na Twitteru slyšet, že se při vývoji Androidu 4.2 pro One S objevily problémy.

Autor petice však argumentuje tím, že se na internetu nacházejí videa HTC One S s portovaným Androidem 4.2.2 Jelly Bean a Sense 5, kde daná ROM funguje bez vážnějších problémů. A ani benchmarky údajně neukazují žádné problémy s výkonem. Taiwanský výrobce zatím na petici nijak nereagoval.

via Phone Arena

  • …No…Name…

    Pokud by jej vydali, ani bych se nedivil kdyby to bylo jen pro verzi s procesorem S4 🙂

  • Mishack

    Petice je k ničemu. Nejlepší obranou je jako další telefon nekoupit HTC. V tom je moc zákazníků. Zjednodušeně řečeno – vy na mě kašlete? – ja na vas tedy taky.

  • tipuji, že půjde zase o rozdělení paměti na oddíly. HTC se při updatu snaží, aby nemuseli zákazníci o data přijít, a proto raději update nevydá.

  • samko

    Presne … nekupujte htc-čka a hotovo. Jednak ten „sense“ nema zmysel a zakaznicka podpora 0 bodov