Jihokorejské weby podaly stížnost na Google kvůli prohlížeči v Androidu

3

Podle agentury Reuters podaly v pátek dva největší jihokorejské portály NHN a Daum Communications stížnost na společnost Google.

Důvodem podání stížnosti Jihokorejské komisi pro spravedlivý obchod (KFTC) je zneužívání pozice předního poskytovatele mobilního operačního systému. Provozovatelé portálů uvedli, že navigační lišta v internetovém prohlížeči v zařízeních s Androidem je nastavena tak, aby nešel změnit poskytovatel vyhledávání z výchozího, kterým je Google. To údajně brání růstu mobilního internetového trhu a omezuje volbu uživatele.

K problému se vyjádřila i mluvčí Googlu, která uvedla, že jejich společnost se chystá spolupracovat s KFTC.  Android je podle jejího vyjádření otevřená platforma a záleží na výrobních partnerech, s jakými službami a aplikacemi budou telefony dodávat.

Provozovatel serveru Daum ale toto tvrzení zpochybňuje a jako důkaz uvádí, že podíl Googlu na mobilním trhu vyhledávačů v Jižní Koreji vzrostl desetkrát na 20 %, zatímco ve vyhledávání z počítačů je podíl Googlu jen 2%.

Google se tak dostává do podobné situace, jako když ho před měsícem Microsoft žaloval u Evropské komise právě kvůli monopolnímu chování.

zdroj: reuters

3 KOMENTÁŘE

  1. Může mi někdo vysvětlit proč si člověk do svého produktu nemůže dát svůj vyhledávač. To stejné jako s tím pořadím ve vyhledávání. Vždyť je to produkt googlu může si s ním dělat co chce kromě krádeže osobních dat atd

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here