Jelly Bean pro Sony Xperia S: první screenshoty a přehled nových funkcí

6

sony xperia s jelly bean lockscreen

Ještě před oficiálním vydáním unikla na internet Jelly Bean ROM pro Sony Xperia S. V článku se velmi krátce podíváme nejen na podobu vylepšeného uživatelského rozhraní, ale také některé nové funkce, které update přinese.

Asi nikoho nepřekvapí, že Android 4.1.2 Jelly Bean pro Xperii S doplnil japonský výrobce o vlastní grafickou nadstavbu. Ve srovnání s ICS se uživatelksé rozhraní dočkalo převážně jen kosmetických změn. Jednou z výjimek je odemykací obrazovka (lockscreen), kterou jsme mohli už dříve vidět například v Jelly Beanu pro Xperii T a Xperii Z.

Mezi další novinky, které Sony přidalo, patří zrcadlení obrazu na připojené televizi (tzv. screen mirroring), rozšířený režim spánku pro zvýšení výdrže baterie a podpora užitečné služby My Xperia, která vám pomůže při případné ztrátě vašeho smartphonu. Nechybí ani některé další novinky z Jelly Beanu, jako například svižnější uživatelské rozhraní (tzv. project butter), přepracované notifikace s možností zakázání vybraných aplikací a inteligentní vyhledávání Google Now. Pro technicky zdatnější čtenáře ještě dodáváme, že aktualizace přináší také nový kernel ve verzi 3.4.

A nakonec možná ta nejdůležitějčí informace, kterou je datum vydání updatu. Sony sice oznámilo přibližný termín vydání Jelly Beanu u většiny svých smartphonů, právě u Xperie S ale jakýkoliv časový údaj chybí. Odhadujeme však, že se majitelé tohoto telefonu dočkají Androidu 4.1 Jelly Bean nejdříve v dubnu letošního roku. Pro nejaktuálnější informace o aktualizacích na Jelly Bean doporučujeme pravidelně sledovat náš velký přehled.

zdroj: xda via ac

Kdy dostane váš smartphone či tablet aktualizaci na Android 4.1/4.2 Jelly Bean? Sledujte náš velký a pravidelně aktualizovaný článek.

6 KOMENTÁŘE

  1. Meli by neco udelat s baterii…vydrz 3h se zaplym displayem nebo s vyplym disp. pouze wifi hotspotem taky 3 h no a 2 h se nabiji…vyslovene debilni pomer.vykon taky slabota…mam dojem ze podobny chipset byl pouzit uz v gs2. Nechapu proc tam nedali ty samy ericssony co dali do modelu o tridu nize.a ten spodni pruhlednej panel jsem doufal ze urvu, ale jelikoz je v nem mikrofon antena a podsviceni tech opravdu nejhorsich kapacitnich tlacitek jake jsem zazil…tak ho tam radeji necham.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here