iOS8 nabídne multitasking s rozdělenou obrazovkou. Apple se opět inspiruje u konkurence

6

Společnost Apple s příchodem iOS7 značně inovovala svůj vlastní operační systém pro iPhony a iPady. V rámci této inovace se hodně přiblížila konkurenčním mobilním operačním systémům Androidu a Windows Phone. Dalo by se říci, že inspirace v těchto systémech byla značná.

Jak se podle posledních zpráv zdá tak Apple se nadále inspiruje u svých konkurentů, tentokráte iimplementoval do nejnovějšího iOS 8 podporu multitaskingového využití s podporou rozdělené obrazovky Split Screen Multitasking , tak jak jej dobře známe z Androidu lze docílit pomocí aplikací třetích stran či tato funkce je nativně integrována výrobci chytrých telefonů. Zároveň tuto funkci nalezneme i v systému Windows Phone 8, kdy Microsoft využit této přednosti u svého tabletu Surface pro marketingové účely při srovnání s iPadem.

Podle posledních zpráv se zdá, že vývojářům od Applu docházejí nápady a čím dál více kopírují konkurenci. Kdo je podle Vás více inovativní při vývoji mobilních operačních systémů Apple, Google či Microsoft?

Zdroj: MacRumors.com

 • cyrillex

  Mohu něco podotknout? Android sám v sobě nic takového nemá a spletl jste se ve Windows Phone, tato funkce přišla s Windows 8, resp. RT. Mimochodem, není to oficiální video, tudíž jsou to stále nepotvrzené špekulace.
  BTW, každá společnost přichází s něčím novým, jen Apple o trošku méně 😉

  • machoczek

   Ano, Android nativně tuto funkci nenabízí rozvedl jsem původní myšlenku v textu. Ano jedná se o spekulaci, a neoficiální video. Ale je velmi pravděpodobné, že se zakládá na uniklé informaci z Coopertina.

 • Zid

  Android to má a má to LG G flex

 • ferda

  Doufam, ze je budou zalovat, stejne, jako todelaji oni. Za kazdou picovinu.

 • mid

  musím se smát… 🙂 Těžká křeč jak Android chce být lepší, zatím není. Korejci nekopírují jen Apple. Zkuste se na to podívat nestraně. Ano, každý z nás krade nelegálně prográmky, bez vyčítek. Podle ferdy – picoviny. Až něco vytvoříte a někdo ti to ukradne a okopíruje, taky ti to nepřijde jak picovina.. hezký den 🙂

 • mireksc

  Mid,ty mas problem s androidem nebo Jizni Korejou? 😀