HTC za poslední čtvrtletí ohlásilo nejnižší zisk od roku 2004

1

Ani mírné zlepšení v listopadu zkombinované s tradičním nákupovým šílenstvím posledního vánočního čtvrtletí bohužel nestačilo na to, aby poslední finanční výsledky letošního roku nebyly pro tchajwanského výrobce chytrých telefonů HTC smutnou a v negativním slova smyslu bohužel také rekordní zprávou.

Čistý tzv. operační zisk společnosti klesl na pouhých 24 milionů amerických dolarů, což odpovídá přibližně polovině toho, co předpovídal server bloomberg. Současně jde také o nejnižší zisk společnosti od roku 2004, kdy patřila ještě k malým výrobcům, kteří pracovali pouze pro větší značky.

O trochu lepší čísla se dala najít v kolonce příjmy. Ta sice také poměrně výrazně klesla, konkrétně o 47 % oproti minulému roku na 2 miliardy amerických dolarů, ale alespoň se udržela v hladině předpovědí samotného HTC z konce třetího čtvrtletí.

Na výše zmíněných číslech je hezky vidět, že zatímco samotné příjmy na tom tak špatně nejsou, ta čistý zisk vázne daleko hůř. Spíše než přímo v prodejích je tak problém v efektivitě a provizi na každém prodaném zařízení, na což mimochodem nedávno narážel třeba také analytik společnosti Barclays .

Celkově tak můžeme jen doufat, že má HTC opravdu to nejhorší už za sebou. Pokud by totiž podobný trend pokračoval, tak by se společnost brzy dostala do červených čísel, což by vzhledem k faktu, že není členem žádné větší korporace, mohlo dost dobře znamenat také její konec.

 

Zdroj: bloomberg

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here