HTC v USA slíbilo softwarové aktualizace vlajkových lodí po dobu dvou let

3

htc logoPři aktualizaci HTC One na Android 4.4 KitKat sice taiwanský výrobce odvedl rychlou a bezchybnou práci, ohledně updatů starších či levnějších modelů už je však situace o poznání horší. Právě podpora je pro některé zákazníky rozhodujícím kritériem při výběru smartphonu, což si snad pomalu začínají uvědomovat i výrobci.

Americké zastoupení HTC se rozhodlo využít web Reddit, konkrétně funkci Ask Me Anything (AMA), a umožnit tak fanouškům zeptat se na cokoliv týkajícího se aktualizací softwaru. Po nedávno zveřejněné infografice, která vysvětluje proces vývoje a vydávání updatů, jde o další krok, kterým si výrobce snaží zlepšit svůj pošramocený vztah se zákazníky.

HTC mimo jiné slíbilo, že u všech budoucích vlajkových lodích nabízených na severoamerickém trhu nabídne softwarové aktualizace minimálně po dobu dvou let od začátku prodeje. Stalo se tak jen krátce před očekávaným představením chystaného HTC M8 (One 2). U smartphonů střední a nižší třídy existují podle výrobce určitá omezení, kvůli kterým nelze slíbit dvouletou podporu, i přesto se však HTC údajně pokusí udělat maximum proto, aby aktualizace obdrželo co nejvíce modelů.

Výrobce se vyjádřil také k aktualizacím předloňských vlajkových lodí HTC One X a One X+. Nedávné oznámení, že se tyto smartphony nedočkají Androidu 4.4 KitKat, totiž rozlítilo početné množství zákazníků. Na vině je však údajně výrobce procesoru používaném v telefonech, tedy Nvidia, která nevydala potřebné ovladače. HTC tedy možná vydá update alespoň pro americkou variantu One X, která je vybavena čipem od Qualcommu.

zdroj: Reddit via Android Police

Kdy dostane váš smartphone či tablet aktualizaci na Android 4.4 KitKat? Sledujte náš pravidelně doplňovaný článek.

3 KOMENTÁŘE

  1. Ale prd. Jen si vymýšlí jak malý děcka, že One X nemůže dostat KK kvůli Nvidii. Jak je možný, že NeXus 7 2012 ho má? Jsou to líný … nechci říkat co :-/

    • Ne, Nexus 7 má novější verzi čipu Tegra 3, konkr. T30L, kdežto One X(+) má T30. A pokud se podíváš na zařízení, která obsahují tento čip, tak nenajdeš žádný, který by se měl dočkat 4.4, takže ačkoli nechci aktualizační politiku HTC nijak bránit, v tomhle mají asi pravdu 😉

      • Aaahaaa až tak hluboko jsem se k tomu nedostal. Nicméně to nemění nic na tom, že HTC je jeden z těch co i tak na starší zařízení slušně prdí… A v momentální situaci jim to jen přitíží.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here