Googlu se nelíbí zásahy do Androidu, jenž předvedl Samsung u nových tabletů

7

samsung Magazine UX

Samsung si neustále upevňuje svou pozici jedničky mezi prodejci zařízení s Androidem. V současnosti je jedním z nejpopulárnějších výrobců, který se zároveň snaží o vlastní inovace systému Android. Poslední novinky představil na nedávném MWC, kde se Samsung pochlubil s novými tablety doplněnými nejnovější nástavbu TouchWiz, která vyjma nových funkcí a aplikací přináší i kompletně předělané grafické prostředí.  Hlavním prvkem nově představených tabletů  Galaxy TabPRO 8.4, 10.1, 12.2, a Galaxy NotePRO 12.2 má být komplentě přepracovaná domácí obrazovka Magazine UX. Ta, ale již s původním Androidem nemá nic společného, což se nelíbí Googlu.

Google si tak došlápl na svého jihokorejského partnera, a začal s ním diskutovat o vlastních představách, jak by měl vypadat Android běžící právě na zařízeních od Samsungu. Výsledky jednání nebyly zveřejněny, je však velmi pravděpodobné že se s prostředím  Magazine UX setkáme alespoň v již představených tabletech. V budoucnu však můžeme očekávat v zařízeních od Samsungu podobné prostředí, jak jej známe ze zařízení Nexus.

Zdroj: phandroid.com

7 KOMENTÁŘE

 1. To je jedině dobře … překvapuje mě, že to Google začíná řešit až teď po tom, co předvádí HTC a Samsung v posledních verzích (třeba to kompletně předělané nastavení na 4.3 … ) jen tak dál 🙂 Neříkám, že všichni mají mít stejný OS (jako Windows Phone / iOS), ale neměli by to být takové obrovské zásahy do systému …

 2. Neříkám, že všichni mají mít stejný OS (jako Windows Phone / iOS), ale neměli by to být takové obrovské zásahy do systému …

  Uvědomujete si, jaký je to protimluv? Buď to budete držet uzavřené, bez možnosti úprav nebo otevřené jakýmkoli úpravám. Nic mezi není.
  Takže Googlu se to může nelíbit, ale to je tak všechno, co může a je to tak dobře.

  • Aha, tedy čenobílý pohled na svět. Buď to voní nebo smrdí, nic mezi není 😀 Uvědomujete si co jste plácl za kravinu vy? Rozhodně to dobře není. Ten nepotřebnej balast co tam Samsung cpe musí pryč. Pak zůstává polovina volný paměti, kvůli hnoji, co nikdo nechce nebo není v Čechách použitelnej. Mám v Sony programy, který jsou na nic, protože služba není pro ČR a mnoho jiných zemí poskytována. Pokud je Android tak svobodomyslnej (otevřenej), tak má být výrobcem ideálně dodán čistej a pokud chci, tak si ze stránek výrobce vše potřebný stáhnu nebo to má jít odinstalovat. Tedy protimluvy zde máte vy. Otevřený Android bez možnosti odinstalace hnoje 😀 cha cha cha

   • Ano, černobílý pohled na svět. Zdrojový kód Androida je uvolněn pod nějakou licencí.
    Ta vám něco umožňuje, a něco neumožňuje. Ano, přesně takto černobíle, žádné umožňuje ale jen když se nám to bude líbit tam není.

    To jestli jsou jejich úpravy dobré nebo ne (o tom se vůbec nehádám) s tím nemá nic společného.

    • Myslím si, že přesně to mají výrobci dělat tím způsobem, že Android jako takový má být ČISTÝ a pak mají mít na výběr, jestli chtějí NAINSTALOVAT celou nadstavbu, nebo jen nějaké prvky! A pokud už tam je, tak OK, ale možnost to dát pryč…

     Ostatně, když si koupíte nový NTB s Windows, TAKY tam nemáte nějaký BALAST, kterej vám komplet změní vzhled, či funkčnost systému. A pokud tam jsou nějaké vychytávky, tak není nic lehčího, než je prostě odinstalovat! A tak by to mělo být i u telefonu!

     Když si jako nováček koupím Androidí telefon, tak třeba mi grafická nástavba od výrobce nesedne a další Android už si nekoupím, protože nejsem tak znalý abych věděl, že je to prostě jen specialitka daného výrobce! TOTO může Googlu škodit a myslím si, že má PRÁVO toto zamezit/omezit a nastolit si vlastní podmínky, JAK by měl telefon vyjet z továrny!!!

  • Google s tím může dělat hodně. Android je sice volně k dispozici, ale pokud chce výrobce dát do telefonu Android market( play), tak musí mít s googlem smlouvu (dohodu) a myslím že i za to něco platí. Určitě v té smlouvě mají dost pák na to, aby si výrobci nemohli dělat co chtějí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here