Google vypustil finální verzi Google TV SDK

1

Po poměrně dlouhé době od v srpnu vydané preview verze, Google konečně uvolnil finální verzi Google TV SDK (software development kit). Od preview verze se toho ale prý moc nezměnilo, kromě oprav drobných chybek v knihovnách došlo v samotném systému jen k přesunutí „action baru“ do horizontální pozice. Pokud jste tak již nějakou aplikaci vyvíjeli na preview verzi, tak se nemusíte bát, měla by bez problémů fungovat i zde.

Rozhodně teď bude zajímavé sledovat, jak se zachová komunita. Přeci jen již u Honeycombu jsme tady měli, a řekl bych i velmi povedené, pokusy v extrahování samotného systému ze SDK a jeho následnou instalaci na koncové zařízení. Je tak možné, že neoficiálně dostane Logitech Revue aktualizaci ještě dříve, než ji Google TV 2.0 oficiálně představí samotný Google. I pokud ale ne, tak není třeba zoufat, nová Google TV by se totiž měla oficiálně objevit do dvou až tří týdnů.

Emulace je zatím stále bohužel dostupná pouze na Linuxu s kernelem, který podporuje KVM a to navíc pouze na Intel procesorech. Podpora AMD má ale, spolu s dalšími novinkami, přijít již brzy v chystaném Android SDK Tools, revision 14.

Zdroj: GoogleTV blog