Google patentuje nový způsob geolokace, tentokráte pomocí fotografií památek

2

Patent sem, patent tam, patent všude kam se podívám. Ano, i tak by se dala s trochou nadsázky popsat situace poslední pár let. Patentovalo a stále se i ještě patentuje (tedy, když se zrovna o patenty nebojuje u soudu) totiž takřka vše a to i v případě, že jde občas tak trochu o blbosti.

No a právě jedním takovým kuriózním patentem se nyní může pochlubit Google. Tomu byl totiž uznán patent na geolokaci pomocí rozpoznání nějakého již známého objektu na vyfocené fotografii.

Když se tedy náhodou ztratíte třeba v Paříži, tak bude stačit vyfotit eiffelovku, poslat danou fotografii na servery Googlu a počkat až Vám vrátí aktuální pozici. Anebo se také spolehnout na daleko rychlejší a přesnější GPS, případně pak na lokalizaci pomocí BTS sítí.

A právě v tom je tak trochu zádrhel. Ačkoliv je totiž geolokace pomocí fotografií bezesporu zajímavá, tak v dnešní době naprosto zbytečná. Když už totiž budete mít připojení k internetu, tak Vám daleko lépe (a i přesněji) poslouží zaměření skrze BTS sítě případně GPS.

Na druhou stranu, třeba i tato technologie jednou najde své využití.

zdroj: USPTO via engadget

  • Etht

    Co treba souradnice porizene fotografie? Lepsi nez zapnout chip, vyckat na lokalizace a satelity, vypnout chip.