Google Maps 5.8: novinky ve službě Places

1

Uživatelé Androidu se mohou radovat z nové verze aplikace Mapy Google. Verze 5.8 nabízí vylepšení zejména v Adresáři (Places).

Přidávání fotografií k místům

Po nové aktualizaci můžete nahrávat přímo z mobilu fotky k jednotlivým místům. Všechny nahrané obrázky můžete spravovat ve službě Picasa (album Photos for Google Maps).

Rychlý popis místa a oblíbené

V červnu byla desktopová verze obohacena o dvě  nové funkce, které se nyní dostaly i do mobilní verze. První z nich je přidávání heslovitého popisu (tagů) k místům. Například hesla česká kuchyně, svíčková na smetaně, levné polední menu, wifi zdarma, dětský koutek, velký výběr piva, nekuřácké prostředí pomůžou každému rychle zjistit základní informace o podniku a nemusí zbytečně číst dlouhé texty. Druhá funkce umožňuje přistupovat k místům, které jste označili hvězdičkou a k naposled zobrazeným místům.

Přidávání míst

Zajímavé místo, které jste navštívili, můžete přidat do Adresáře přímo z mobilu. Pokud při vyhledávání míst nenalaznete požadovaný výsledek, stačí kliknout na Add place v dolní části a vyplnit název místa spolu s adresou. Místo bude dočasně k vidění vám i ostatním, kteří používají Latitude. Nebude se ale zobrazovat v mapě a ve výsledcích vyhledávání, dokud neprojde schvalovacím procesem.

Aktualizace na Google Maps 5.8 je už nyní dostupná přes Android Market.

zdroj: gmb

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here