Google Authenticator byl aktualizován na verzi 2.0, v Google Play se objevil jako úplně nová aplikace

0

Google dnes aktualizoval svou aplikaci Google Authenticator na verzi 2.0. Nová verze tentokrát nepřináší jen upravený vzhled a funkce, ale překvapivě také zbrusu novou aplikace, kterou si musíte stáhnout z Android Marketu Google Play. Původní verze, nyní pojmenovaná Google Authenticator (old), se stala zastaralou a není možné ji dále používat ani instalovat do žádného zařízení. Pokud na svém Google účtu využíváte dvoufázové ověření, musíte si z Google Play stáhnout úplně novou aplikaci. Po její instalaci budete také vyzvání k odinstalování starší verze. Důvod, proč se Google rozhodl k tomuto kroku, který může mást všechny uživatele Authenticatoru, zatím neznáme.

  

Nový Google Authenticator přichází s upraveným vzhledem uživatelským rozhraním a s přesunutými položkami „Skenovat čárový kód“ a „Přidat účet ručně“ do nabídky Menu > Přidat účet.

Aplikaci je téměř nepostradatelným pomocníkem v případě, že pro svůj Google účet využíváte tzv. dvoufázové ověření, které zvyšuje ochranu vašeho účtu před napadením. Při přihlášení do Google účtu budete proto vyzvání nejen k zadání běžného hesla, ale také časověho omezeného kódu vygenerovaného touto aplikací. V případě problémů lze tento kód zaslat také na předem zadané telefonní číslo pomocí SMS zprávy nebo zadat jeden ze záložních kódů, které získáte při aktivaci služby. Mezi funkce aplikace Google Authenticator patří také automatické nastavení prostřednictvím QR kódu a podpora více účtů.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here