Evernote 5.0 – skenování dokumentů, snažší pořizování více fotografií do poznámky a další

0

evernote_1 evernote_3

Mezi androidími uživateli pravděpodobně stále nejoblíbenější nástroj na komplexní správu poznámek,  Evernote, se dnes ráno dočkal poměrně větší aktualizace na verzi 5.0, která přinesla trojici zbrusu nových funkcí.

Předně přibyla možnost pořídit přímo z aplikace najednou více fotografií a následně je hezky najednou umístit do poznámky. V souvislosti s fotografiemi byl implementován také nový mód – Page Camera, který by měl v podstatě suplovat funkci skeneru. Oproti klasickému fotografování by měl být schopen oříznout okraje fotografovaného objektu, většinou papírového dokumentu, odstranit případné stíny, zvýšit kontrast a celkově upravit výsledný snímek tak, aby byl co nejlépe čitelný.

Poslední novinka se pak týká pouze těch, kteří vedle mobilní aplikace Evernote používají ještě klasický papírový zápisník Evernote od firmy Molesine. Nová verze mobilní aplikace totiž dokáže využít se zápisníkem dodávaných barevných samolepek jako tagů nebo určovatelů, do jakého zápisníku se má poznámka zařadit.

V praxi tak stačí k poznámkám v papírovém zápisníku nalepit danou samolepku, pomocí Page Camera ji vyfotit mobilní aplikací a Evernote následně dané fotce již automaticky přidá uživatelem předem nastavený tag a případně ji, taktéž na základě uživatelem nastavené asociace, sám zařadí do příslušného notebooku.

Mimo toho všeho bylo přidáno i pár menších funkcí, táhnutím v podstatě kdekoliv doprava lze vyvolat rychlé menu zkratek, platící uživatelé získali možnost hledat v dokumentech, včetně PDF, a k drobným změnám došlo i na poli designu aplikace.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

evernote_2

Zdroj: evernote

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here