Evernote 4.0 – nový vzhled, vylepšené listy a poznámky a mnoho dalšího

0

Populární, ne-li dokonce ten úplně nejpopulárnější zdarma dostupný nastroj na správu a multiplatformní synchronizaci poznámek, Evernote, se tento týden dočkal významné aktualizace svého androidího klienta na verzi 4.0.

Zřejmě nejviditelnější novinkou je kompletní grafický redesign a s tím související přepracování údajně každé obrazovky k jednoduššímu a rychlejšímu ovládání. Největších změn se dočkala hlavní obrazovka, která nově poměrně výrazně připomíná nástěnku z WordPress for Android.

Po jejím vzoru je také dostupná takřka s jakékoliv jiné obrazovky pomocí jednoduchého gesta táhnutí zleva doprava. Menších, stále však na první pohled patrných změn se pak dočkaly také obrazovky notebooků a samotných poznámek. U poznámkových bloků konkrétně také došlo k sloučení těch osobních a sdílených na jedno místo.

Přepracován byl také AppBar s nabídkou rychlých funkcí, který se nově mění na základě okolního kontextu. Jiné možnosti tak bude nabízet v přehledu poznámek, poznámkových bloků anebo nastavení.

  • Nová domácí obrazovka
  • Redesignované poznámky pro lepší přehlednost
  • Aktualizované poznámkové bloky – nově se sdílené zobrazují spolu s vlastními
  • Nový, podle okolního kontextu se měnící Action Bar
  • Swipe gesta určená pro navigaci
  • Táhnutí doprava z obrazovky ‚poznámka‘ vyvolá domovskou obrazovku

Novu verzi Evernote tak rozhodně vyzkoušejte, a to i za předpokladu, že jste na něj dříve zanevřeli. Je totiž kompletně přepracovaný a, alespoň dle mého názoru, v každém ohledu výrazně povedenější.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

httpv://www.youtube.com/watch?&v=Ag_IGEgAa9M#!