CyanogenMOD překonal 1 milion unikátních instalací

3

Když se řekne alternativní ROM, tak si většina lidí okamžitě představí CyanogenMOD a její naprosto ikonické azurově modré logo se skejtujcím Androidem. A ne nadarmo, jde totiž o obecně nejrozšířenější alternativní ROM, která nejenže je dostupná takřka pro každé lehce rozšířenější zařízení, ale navíc díky tomu, že staví na čistém kódu Androida, tak je využívána jakožto základna pro mnohé další ROMky, z nichž asi tou nejzajímavější je třeba taktéž velmi populární MIUI ROM.

Není tak ani moc k údivu, že dnes ROM jakožto taková pokořila historický milník jednoho milionu unikátních instalací. Poměrně překvapivé však je, že oficiální větev má z tohoto čísla na svědomí „pouhých“ 590 000, za zbylých 410 00, tedy přes 40% mohou neoficiální a tedy mnohdy na první pohled poměrně minoritní deriváty.

Nejpopulárnější verzí je poměrně logicky nejnovější finální CM7.1 postavená na Androidu 2.3, konkrétně může za 235 000 unikátních instalací, tedy skoro čtvrtinu celkového objemu. Dalším zajímavou informací je pak také nejoblíbenější zařízení. Tím se stal již poměrně stařičký HTC Desire s celkovými 80 000 unikátními instalacemi.

Rozhodně tedy CyanogenMOD týmu gratulujeme a přejeme mnoho dalších šťástných let.

Zdroj: cmstats via androidpolice

 

  • Libb

    Šlo by zjistit, kolik HTC Desire se celkově prodalo? Jde mi o to, jakou podporu vývojářů a výrobce pro CM může člověk čekat – je to 1% nebo ještě méně?

  • Crozz

    u Desire se ani nedivím, sám sem ho měl a oblíbil sem si ho až po nahrání CM