Crytek pracuje na propojení hraní z počítače, telefonu i prohlížeče – přivítejte GFACE

0

Že si herní studio Crytek stojící například za populární sérií Crysis uvědomuje sílu mobilních platforem více, než dobře víme již poměrně dlouho. Až do nedávna jsme však předpokládali, že stejně jako všichni ostatní velcí hráči chystá pouze nějaký svůj vlastní titul určený pro chytré telefony a tablety.

Z nedávných informací o jimi chystaném projektu GFACE to však vypadá, že si jako snad úplně první uvědomily bláznivost přenášení velkých titulů na malá zařízení a namísto toho přišli s daleko lepším konceptem vzájemného propojení hraní na platformách všech velikostí.

A ne, nemluvím o streamování velkých her přes internet na malá zařízení, nýbrž o konceptu, kdy je k jedné hře přistupováno na každém zařízení z trochu jiné perspektivy. Předveďme si to například na obligátní záležitost jako Battlefield nebo Call Of Duty, na počítači si zahrajete přímo za vojáka, tedy klasickou FPSku, na tabletu pečlivě naplánujete svému týmu cestu jako v RTSce a nakonec z malého telefonu poskytnete vzdušnou podporu jednoduchým klikáním na cíle.

A nejen to, součástí GFACE má být i rozsáhlá sociálně-herní síť, vestavěný prohlížečový klient pro možnost hraní bez nutnosti instalování samostatné hry a řada dalších podobných možností.

Na první pohled jde tedy o bezesporu zajímavý koncept, který by mohl, tedy za předpokladu, že se jej jednou podaří dotáhnout do konce, poměrně výrazně zamáchat s kartami na poli nejen androidích her, ale snad i celém herním byznysu jako takovém.

A jak se tato idea líbí Vám?

zdroj: droidgamers, gface