Český Samsung zveřejnil termíny aktualizací na Android 4.4 KitKat. Galaxy S3 v seznamu chybí

15

Samsung Galaxy Kitkat

České zastoupení Samsungu vydalo harmonogram aktualizací svých smartphonů a tabletů na Android 4.4 KitKat. Nejen, že tak máme nedávno zveřejněné seznamy z USA a Polska potvrzené dalším zdrojem, ale především už víme, kdy budou aktualizace pro jednotlivá zařízení vydány.

Termíny vydání aktualizací

  • Na konci února update dostanou Galaxy S4 a Galaxy Note 3, po nichž budou následovat Galaxy S4 LTE, Galaxy S4 Active a Galaxy Note 10.1 2014 Edition.
  • V březnu by se měl KitKat dostat na Galaxy S4 Mini, Galaxy Mega 6.3, Galaxy Note 10.1, Galaxy Note 8.0, Galaxy Tab 3 7.0 a Galaxy Tab 3 8.0.
  • A během dubna se konečně dočkají také majitelé Galaxy S4 Zoom a Galaxy Tab 3 10.1.

Na jaké novinky se můžeme těšit?

Mezi novinky po aktualizaci by měla patřit vylepšená odemykací obrazovka, ze které bude možné zobrazovat hudební alba, pozastavit nebo změnit hudbu nebo rychle spustit fotoaparát. Přibude také TouchWiz Easy Mode, což je zjednodušená domovská obrazovka s většími ikonami, kterou ocení především nepříliš zkušení uživatelé chytrých telefonů.

V nastavení bychom měli najít podrobnějšího menu pro nastavení služeb souvisejících s určením polohy. Výrobce přidal také nové ikony Emoji, které je možné použít při psaní textových zpráv. V neposlední řadě se můžeme vylepšené verze aplikací Google Drive a Google Photos.

A co Samsung Galaxy S3?

Možná jste si všimli, že v seznamu chybí předloňská vlajková loď Galaxy S3. Dlouho se sice mluvilo o tom, že tento smartphone dostane Android 4.4 KitKat. Ano, opravdu dostane, nikoliv však mezinárodní varianta s označením GT-i9300, která je v prodeji na českém trhu. Na update se mohou těšit jen majitelé verze SGH-i747 určené pro amerického operátora AT&T.

Americká verze má dvoujádrový procesor od Qualcommu a 2GB RAM, zatímco nám známá verze Galaxy S3 je vybavena čtyřjádrem Exynos a 1GB RAM. Právě v procesoru nebo operační paměti by se mohl skrývat důvod, proč „kitkatovou“ aktualizaci nedostanou všechny varianty smartphonu. Není však vyloučeno že korejský výrobce své plány v budoucnu ještě přehodnotí.

zdroj obrázku: Android Pit

 

Tisková zpráva v původním znění

 

Samsung oznamuje dostupnost aktualizace na Android 4.4.2 KitKat pro přední modely řady GALAXY

Mezi výhody nejnovějšího operačního systému Android patří rozšířené možnosti zasílání zpráv a ovládání zařízení přes zámek obrazovky. Rozmanitější je také nabídka domovských obrazovek a menu pro určení polohy.

Praha 21. února 2014 – Společnost Samsung přinese uživatelům vybraných modelů řady GALAXY aktualizaci softwaru na Androidu 4.4.2 (KitKat). Tato verze obsahuje všechny výhody operačního systému Android 4.4 Kitkat. Jednodušší a příjemnější uživatelské rozhraní zahrnuje vylepšené možnosti zasílání zpráv, snadný přístup k aplikacím přes zámek obrazovky, výběr preferované domácí obrazovky a nové menu Služeb pro zjišťování polohy.

Jednodušší uživatelské rozhraní

Aktualizace operačního systému na verzi KitKat zlepší dosavadní zkušenosti s uživatelským rozhraním. Uživatelé mohou například snadno zobrazit svá hudební alba, pozastavit nebo změnit hudbu a mít rychlý přístup k fotoaparátu přímo přes uzamčenou obrazovku.

Na výběr je také aplikace pro domovskou obrazovku buď z předem instalovaných TouchWiz easy Home a TouchWiz basic Home, nebo si lze další do zařízení nahrát. TouchWiz Easy Mode poskytuje přehlednější zobrazení a větší ikony pro uživatele, kteří mají smartphone poprvé.

V rámci více integrovaného a podrobnějšího menu pro určení polohy mohou uživatelé snadno aktivovat GPS, Wi-Fi a mobilní síť nebo kontrolovat využití baterie aplikacemi, které spravují funkce služeb souvisejících s polohou. Uživatelé mají také na výběr, zda zapnou či vypnou služby Google hlášení polohy.

Nové funkce zpráv

Aktualizace nabídne také rozšířené funkce pro zasílání zpráv v podobě nových ikon Emoji a výběru výchozí aplikace pro zasílání zpráv – je možná vzájemná výměna aplikace Message a Hangout.

Záloha na Google

Nový software podporuje vylepšené aplikace GMS jako Google Drive a Google Photos, ve kterých jsou uživatelé schopni otevírat, zobrazovat, přejmenovat a sdílet dokumenty, stejně jako zálohovat fotografie a videa.

Zařízení Samsung GALAXY, která budou na českém trhu aktualizovaná na Android 4.4.2 KitKat:

  • od konce února: Samsung GALAXY S4, S4 LTE-A, S4 Active, Note 3 a Note 10.1 edice 2014. Jako první přijdou na řadu GALAXY S4 a Note 3.
  • od března: Samsung GALAXY S4 mini, Mega 6.3, Note 10.1, Note 8.0, Tab3 8.0, Tab3 7.0.
  • od dubna: Samsung GALAXY S4 Zoom, Tab3 10.1.

15 KOMENTÁŘE

  1. Note 2 bol uvedeny vo vsetkych aktualizaciach, okrem ceskej. Takze to bude asi preklep. Je tam stary note 10.1, takze predpokladam note2 bude aktualizovany. A ked nie, tak sammobile to isti 🙂

  2. nevíte někdo nějak přesněji kdy má vyjít ta aktualizace pro S4 ZOOM ? Tahle diskuze se moc neaktualizuje 🙁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here