CanogenMOD 7.1 RC1 vydáno

8

Dnes byl vydán první release candindade nové verze populární komunitní ROM CyanogenMOD 7.1. Kromě nejnovější verze Androida (2.3.4) přináší také podporu pro nové telefony, Samsung Galaxy S, LG Optimus 2X, HTC Incredable S a Motorolu CLIQ.

Mimo to bylo přidáno pár novinek jako je podpora bluetooth myši, možnost změny jasu přetáhnutím po notifikační liště, a probouzení telefonu pomocí tlačítek hlasitosti. Pro plný changelog navštivte oficiální stránky.

Kolik bude dalších RC verzí a kdy vyjde finální stable verze se zatím neví.

Zdroj & linky ke stažení: CyanogenMOD

 • Petr Houška

  Nechci strašit, ale CM7.1 mi právě bricknula (zdálo se že jde o brick, JIG nakonec situaci zachránil) telefon (Samsung Galaxy S). Pravděpodobně tedy šlo o mou chybu, ale raději bych s flashováním alespoň den počkal.

  EDIT: Konec dobrý všechno dobré, nakonc při druhé instalaci z JM8 (ne upgradu z Nightly) proběhlo vše bez problémů.

 • Vysvetli čo myslíš pod pojmom brick?! Pretože veľa ľudí hneď ako si prečíta výraz brick má na mysli stav kedy telefón dá dokopy už len servis! Thx

 • HUdasp

  Flash Cyanogenu ve své podstatě nemůže telefon odrovnat. Přepisuje pouze boot + plus systém, takže když před instalací uděláte zálohu v Recovery, tak při případné nějaké chybě stačí restart a obnova vytvořené zálohy z Recovery. To nejhorší, co může nastat – je, že se Vám telefon sekne v bootovací smyčce při logu CyanogenMod, do Recovery se ale dostanete bez problémů.

  • Petr Houška

   Do Recovery se bez problémů dostaneš jenom s funkčním trojhmatem ;). A ohledně fixů na trojhmat, zrovna ty mi způsobily úplný brick.

 • HUdasp

  Jak se to dělá, že pouhým flashnutím ROM odrovnáš recovery?:D

  • Petr Houška

   Tak že ti trojhmat nefungoval nikdy ;). //Featura některých SGS.

 • Ja som chytil pri flashi cm7 UBS brick. A presne preto lebo som mal permanent amonRa recovery a flashoval som vec ROM manager, kde on používa clockworkmod recovery.