Canalys: Android aplikace jsou 2,5x dražší než iPhone aplikace

3

Mezi uživateli smartphonů je obecně známo, že každý kdo si pořídí iPhone si musí připravit další balík peněz na nákup aplikací. Kdežto aplikace pro Android jsou zdarma. Jak jistě sami víte, tak se dá jakýkoliv telefon s Androidem aplikacemi zdarma vybavit a optimalizovat přímo na míru každému uživateli. Společnost Canalys se na danou problematiku podívala trochu jiným pohledem. Srovnala cenu Top100 placených aplikací pro iOS a Android. V rámci sečtení ceny aplikací v Android marketu se částka zastavila na sumě $374,37 zatímco v rámci App Store byla výsledná částka jen $147, což je 2,5x méně.

Monopoly

Canalys připisuje cenové rozdíly dvou faktorům:

  • Apple svůj AppStore vybavil řízeným maloobchodním prostředím které nutí vývojáře k různým obchodním taktikám (jednou z nich je i cenový boj) tak, aby jejich aplikace byly úspěšné.
  • V Android Marketu je méně lidi ochotno platit za aplikace, vývojáři si tak cenu za vývoj kompenzují koncovou cenou aplikace, tak aby dosáhli zisku

I když rozdíl může vypadat na první pohled hrozivě, v TOP 100 aplikací se během průzkumu objevilo 19 stejných aplikací. Kdy u některých v AppStore probíhala zrovna akce, jako například u Monopoly od Electronic Arts, které stály $4,99 v Android Marketu, zatím co pro iPhone byla akční cena $0,99. Určitě by stálo za to, aby vývojáři více na Android marketu používali akční nabídky, tak aby se uživatele naučili nakupovat aplikace, tak jak je tomu v AppStore od Applu.

Zdroj: tech.fortune.cnn.com

3 KOMENTÁŘE

  1. Od doby co makám jsem si na placení aplikací zvykl. Neříkám, že jsem si někdy koupil nějakou aplikaci s cenou přes 100Kč…ale pokud je to apka do 60Kč (což mi přijde jako ideální cena čehokoliv :)) a počítám že jí budu používat déle, rád si jí koupím… O akčních cenách ani nemluvě…škoda jen, že nejsou tak často jako na iOs.
    Pohodlnost automatických aktualizací (a pocit že máte originál) za těch pár desítek korun stojí 🙂 Lepší jak každý druhý týden warezit aktuální verzi…

  2. Jestli to spíš není tak, že zatímco pro iPhone se platí za každou blbost (byť stojí pár centů), zatímco na Android je spousta věcí zadarmo a platí se až za ty lepší, kde je cena ovšem o něco vyšší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here