Angry Birds budou využívat GPS a NFC k odemčení nových úrovní

6

Příliv novinek týkajících se hry Angry Birds stále není u konce. Na summitu ReadWriteWeb 2Way odhalilo Rovio 14. června více podrobností o připravované, na geolokaci založené funkci Angry Birds a Angry Birds Rio, která umožní odemknout nové úrovně díky GPS a NFC.

Funkce odemykání levelů se jmenuje Magic Places (Kouzelná místa). Pokud dorazíte na místo, které je v databázi hry, budete moci odemknout nové úrovně nebo Mighty Eagle. Každé místo také bude mít vlastní žebříček, ve kterém budete moci soutěžit o co nejlepší skóre s ostatními.

V případě NFC bude potřeba využít některého z NFC tagů nebo přiblížit dva telefony s NFC k sobě. To ilustruje následující video:

Produktový manažer Rovia Ramine Darabiha uvedl, že Rovio nechce, aby bylo téměř každé místo na světě „Magic Place“, ale že chce firma využít ta místa, která jsou něčím výjimečná nebo zábavná. Lze čekat, že v New Yorku nebude se zřízením takových míst problém, jak chce Rovio tuto novinku rozjet v České republice je dosud záhadou…Ví se jen, že Rovio spustí Magic Places tento rok a lze očekávat, že jejich implementace v obchodně druhořadých zemích nebude právě blesková.

V časopise Business Week dále Darabiha uvedl, že Rovio chce obrazně řečeno expandovat do reálného světa, aby se lidé mohli se hrou více ztotožnit. Jako cíl si stanovil jednu miliardu fanoušků hry.

Potenciál Magic Places bude v případě úspěchu obrovský (zvláště, pokud hra bude mít jednu miliardu fanoušků : ), lze si představit odměny u určitých obchodníků za „check-in“ a získání určitého počtu bodů v jejich lokaci a podobně.

O dalším vývoji vás samozřejmě budeme informovat.

Zdroje: RWW, BW

Zdroj videa: Nokia Conversations

6 KOMENTÁŘE

  1. to je super! az si budu chtit odemknout nove levely, tak dam spoustu prostredku k tomu,abych se dostal na misto kde to pujde odemknout, uzasne 🙁 jeste ze jde vsechno cracknout 🙂

  2. Hezké… až na to že netuším, proč dělají takový povyk kolem jedné hry. Mám ji na iphonu (pokud to je to samé a vypadá to že ano) a… nic moc. Existují návykovější i zábavnější… Miliarda fanoušků je hodně vysoké číslo… Ale popravdě, nápad s lokacemi a párováním (asi náhodných dvojic?) telefonů je nápad veskrze moc dobrý, jen by mě zajímalo podle jakých kritérií se to bude vybírat. Tesco v Letňanech x Petřín 🙂 Flora x Karlův most…
    a na druhou stranu, jestli se bude „miliarda“ lidí motat po Karláku a jen hrát na mobilu, tak si to zaslouží rušičku 😉

  3. pokud bude hra stale zdarma jako do ted, tak by ji klidne miliarda lidi stahnout mohla. navic ji ted operatori davaji do novych smartponu uz nainstalovanou. otazka vsak je, jestli ji budou lide hrat takhle aktivne. to mi uz prijde trochu ulitle navstevovat mista kvuli odemceni novych levelu. pripada mi to trochu jako hra wherigo na navigacich garmin spojena s hledanim wherigo cache ve hre geocaching.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here