Android 2.3.3 na Sony Ericssonu Xperia X8

12

Jeden z uživatelů na XDA fóru portoval Android 2.3.3 Gingerbread v úpravě Cyanogenmod 7 do telefonu Sony Ericsson Xperia X8. Poslední oficiální verze je 2.1, další aktualizaci navíc Sony Ericsson nechystá. S novým systémem v telefonu funguje naprostá většina věcí, až na fotoaparát, který fotí jen ve VGA rozlišení. Problémy jsou také s podsvícením displeje, senzorem okolního osvětlení a proximity senzorem.

Pokud překousnete těchto pár detailů, na jejichž opravě se mimo jiné usilovně pracuje, můžete telefon bez problémů používat.  Uživatelé navíc údajně po instalace Androidu Gingerbread zaznamenávají výrazné zrychlení přístroje.

zdroj: XDA

12 KOMENTÁŘE

  1. Bylo by dobré upřesnit, že se jedná o Cyanogen 7 mod, ne čistokrevný Ginger. Tuto ROM dělá jerpelea (zdatný kuchař, ale nikdy jsem od dob X1 neviděl, že by svoje dílko někdy dodělal do final verze), který tvoří CM7 i pro velkou X10 a pro Mini verze jsou ROMky k dohledání také. Bohužel není prolomený bootloader a dané ROM jedou na továrním EcLair kernelu, takže výsledek nikdy nemůže být stoprocentní (třebas absence Tetheringu).

  2. Proč mi nejde stáhnout vynovevou verzi….? Mám X8 a nejde mi to. Píše mi to že nelze stáhnout protože obsah není podporován prosím když víte jak tak bych vás poprosil aby ste mi poslali na email : rbgerry152@gmail.com vopred děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here