Alcatel OT986 – 4,5″ HD displej, dvoujádrový procesor a Android 4.0 ICS za sympatickou cenu

2

Určitě si vzpomínáte na telefony značky Alcatel, které byly v minulosti díky své ceně velmi oblíbenými mezi nenáročnými zájemci o mobilní telefon. Ačkoliv u nás o společnosti v současné době není slyšet, neznamená to, že by úplně zanikla. Své levnější telefony Alcatel znovu začal prodávat na českém trhu a v Číně dokonce představil high-endový smartphone, který je svou výbavou srovnatelný například s Galaxy Nexusem.

Alcatel OT986 je vybaven 4,5″ displejem s HD rozlišením, 1,5GHz dvoujádrovým procesorem TI OMAP 4460 doplněným o grafický čip PowerVR SGX540 (384 MHz) a 1GB RAM. Na zadní části telefonu najdeme objektiv 5mpx fotoaparátu s LED bleskem a v přední části 2mpx fotoaparát pro videohovory. Ve výbavě nechybí ani HSPA+, Bluetooth 4.0, 4GB interní paměť rozšiřitelná pomocí slotu na microSD karty a operační systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Všimněte si také absence hardwarových tlačítek pod displejem, jejíž funkci nahrazují virtuální tlačítka přímo na displeji. To vše zabalené v zařízení s příjemnou hmotností 149 g a tloušťkou 9,75 mm.

Alcatel svou novinku OT986 začíná prodávat na čínském trhu za výbornou cenu 379 dolarů (7 750 Kč). Dostupnost v Evropě zatím nebyla potvrzena.

 

zdroj: pa

  • Sumerian

    nikde nejsou informace o baterce. zajímavé.

  • M Novot

    1800 mAh