Aktualizace přinášející crafting do Minecraftu: Pocket Edition je na Google Play

2

Volejte sláva a tři dny se radujte! Mojang se pochlapil a ještě dnes, tedy ve stejný den jako na iOS, vydal aktualizaci přinášející dlouho (a když říkám dlouho, tak myslím opravdu dlouho) očekávaný crafting i pro Android.

Aktualizace s číslovkou 0.3 konkrétně přináší kompletní implementaci craftingu a stím souvisejících věcí. Pomocí nového dotekového tlačítka je tak možno otevřít inventář, skrze který se můžete proklikat k zbrusu nové obrazovce sloužící ke craftingu.

Ten neprobíhá jako u PC verze skládáním jednotlivých součástek do pole 2×2 (potažmo 3×3), ale vybíráním chtěného objektu ze seznamu a následného odečtení surovin. Je tedy na jednu stranu jednodušší, na druhou však velmi dobře ovládatelný i na menších displejích.

Kromě craftingu bylo přidáno i pár nových věcí, z nichž zmiňme například crafting bednu (zvětšuje možnosti craftingu), nutnost použít na vydolování určitých věcí správné nástroje (obsidian -> diamantový krumpáč) a opotřebovávání zbraní a nástrojů.

Pár věcí v craftingu bohužel stále chybí a není tak stále možné vyrobit některé předměty vyžadující pec, díky čemuž máte například cihel nebo skla již od začátku neomezené množství (nelze je totiž vyrobit).


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

  • Holy99

    škoda že se nedá koupit přes SmS hned bych ho měl v mobilu 🙁

  • Hinda Rajtr

    Bude crafting i v minecraft PE demo???