Aktualizace ČT24 je na Android marketu

6

Tak jak jsme Vás včera informovali, dnes je na Android Marketu k dispozici aktualizace aplikace ČT24, která přínáší řadu novinek:

Swipe mezi články

Jednou z nejvýraznějších změn je možnost přecházení mezi články pomocí swipu (přejetí prstem po displeji) v rámci jedné kategorie. Swipe zprava doleva přechází na starší články a zleva doprava pak na novější.

Lepší zpětná vazba při aktualizaci článků

Při aktualizaci článků se zároveň roztočí kolečko s šipkou v pravém horním rohu. Uživatel tak přesně ví, kdy je aktualizace dokončena. Vizuální indikace roztočením kolečka funguje jak při automatické aktualizaci (například při zapnutí), tak při manuální (stisknutím této ikony). V předchozí verzi aplikace byla daná ikona neanimovaná.

Grafické úpravy

Nová verze doznala několik grafických úprav, které celkově zlepšují uživatelské rozhraní.

Kromě drobných úprav vzdáleností odstavců od okraje a rámečku obrázku se změní barva tzv. focused stavu článku v seznamu. Focused stav je patrný při použití ovládacího kolečka, nebo pokud se přidrží prst nad seznamem článků. Nová verze aplikace ČT24 pro Android má červený kurzor namísto původního zeleného.

Další výraznou změnu představuje zrušení splash-screen při startu aplikace. Ta se nyní načítá velmi rychle, proto je úvodní obrazovka zbytečná.

Přehrávač videa

Přehrávač videa, respektive živého vysílání ČT24 nyní poskytuje uživatelům lepší zpětnou vazbu. V předchozí verzi se při načítaní videa objevila pouze černá obrazovka, nyní je uživatel informován o probíhajícím načítání před začátkem přehrávání.

Zrušena byla možnost přepínání módu videa na základě polohy telefonu, protože to zhoršovalo přehrávání. V nové verzi se video přehrává pouze v landscape módu (našířku), který je pro video nejvhodnější.

Tlačítko zpět na seznam článků

V nové verzi je logo ČT24 vlevo v záhlaví zároveň i tlačítkem, jehož stisknutím je možný návrat z článku zpět na seznam.

Automatická aktualizace programu

V nové verzi se automaticky aktualizuje televizní program ČT24. V předchozí se aktualizoval jen manuálně, až po stisku tlačítka refresh v pravém horním rohu.

Zdroj: tisková zpráva

6 KOMENTÁŘE

  1. S updatem na některých mobilech začala aplikace fungovat, ale na některých fungovat zase přestala… no nevím, jestli se jedná o zdařilou aktualizaci…

  2. Na mém Galaxy Ace taky nejde video. Ale je to jen beta verze, takze me to tolik nepali a doufám. že se to vymazlí. Uvítal bych alespoň zmenšenou podobu ivysílání.

  3. Zkusim… jsem dost zvedavej, jestli se konecne stream prestane po nekolika minutach samovolne ukoncovat. Zatim se mi nepodarilo ani jediny zpravy dodivat do konce (pritom pripojeno pres wifi v mistnosti na upc) 🙁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here