XDA: Dejte zpoždění notifikací z facebook chatu, gmailu a dalších aplikací sbohem [root]

2

push_1 push_2 push_3

Naprostá většina dnešních mobilních aplikací závislých na nepravidelném, leč ideálně okamžitém, získávání informací z webového serveru, jako například Facebook chat, Gmail nebo What’s App používá tak zvané push notifikace.

To je hodně zjednodušeně služba poskytovaná například Googlem (konkrétně pod názvem Google Cloud Messanging), která autorům aplikací dovoluje na základě podmětu od jiného serveru poslat na libovolné androidí zařízení svázané s Google účtem krátkou zprávu, která může dát například vědět aplikaci, aby se podívala na vlastní server a stáhla si z něj nové informace.

Tento přístup má z principu určité výhody. Předně nevyžaduje, aby samotná aplikace periodicky kontrolovala vlastní server, zda na něm nejsou nová data, což poměrně výrazně šetří baterii. Dále je dostupná zdarma a, alespoň z krátkého pohledu do dokumentace, i poměrně snadno implementovatelná.

Bohužel však není stoprocentně spolehlivá. Závisí totiž na trvale udržovaném internetovém spojení zařízení se servery Googlu. A právě to občas vypadne, což ve výsledku znamená, že všechny aplikace, které na GCM závisí, přestanou dostávat zprávy o novém obsahu, třeba i zprávách.

Android samozřejmě obsahuje protiopatření a každých 15 na WiFi, respektive 30 minut na sítích operátora, se pokusí spojení obnovit (tzv. heartbeat interval). Ve výsledku se však mohou notifikace zpozdit o 15 až 30 minut a to může některým uživatelům poměrně pochopitelně vadit.

Nicméně jde o problém v Androidu a takové jsou, jak již víme z mnoha příkladů, díky rozsáhlé komunitě snadno řešitelné. Tento lze konkrétně přemoci s pomocí jediné aplikace – Push Notifications Fixeru.

Aplikace funguje velmi jednoduše, v podstatě jen upravuje interval kontroly a pokusů o znovunavázání spojení. Díky tomu by neměla mít výraznější dopad na výdrž baterie a ani jiné vedlejší účinky. Nemalou výhodou také je, že je její efekt snadno zvratitelný, aplikaci stačí prostě odinstalovat.

A to nejlepší ze všeho je, že je naprosto zdarma a bez reklam. Jediným problémem je tak vyžadování práv root.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Tato i další užitečné aplikace vytvořené komunitou k překonání různých omezení Androidu naleznete pod štítkem XDAApp.

Zdroj & další info: XDA

2 KOMENTÁŘE

  1. „Aplikace funguje velmi jednoduše, v podstatě jen upravuje interval kontroly a pokusů o znovunavázání spojení. Díky tomu by neměla mít výraznější dopad na výdrž baterie a ani jiné vedlejší účinky.“

    Technika změny intervalu kontrol a pokusů naopak BUDE MÍT přímí vliv na baterii.

    „Vedlejší účinky“ bych chápal snad jako dopad BUGu(ů) a je jasné, že každý vývojář se snaží aby aplikace „vedlejší účinky“ neměla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here