Rychlý tip: Jak na složky bez aplikace

11

Je velmi pravděpodobné, že to co popíši, již dobře znáte, také je však možné že ne. Ukážeme si proto jak používat složky na Vaší ploše bez jakékoliv aplikace.

Jde o velmi jednoduchý postup. Podržíte prst na ploše, poté co se objeví nabídka, vyberete ‚Složky‘, zde vyberete ‚Nová složka‘ (kromě ‚nové složky‘ jsou zde různé další složky přidané aplikacemi). Ta se sama umístí na plochu jako widget velikosti 1×1. Pro umístění aplikace do složky stačí zástupce libovolné aplikace aplikací vzít (podržíte na něm prst), přetáhnout jej nad složku a pustit.  Stejně jednoduše jdou aplikace odebírat, stačí otevřít složku, podržet prst nad zástupcem a táhnout pryč.

Složku je samozřejmě možné přejmenovat, stačí delší dobu podržet prst nad názvem (na prvním obrázku oblast ‚Prohlížeče a ostatní‘). Nevýhodou je, že aplikace nejdou ve složce přemisťovat, či nelze měnit ikona složek, na to tu již ale máme jiné aplikace.

Tento článek je záměrně napsán jednodušeji pro začínající uživatele.

Zde vybereme složky, o dialog dále 'Nová složka'

11 KOMENTÁŘE

 1. Upřímně, HTC s Sense 2.1 jsem měl v ruce asi jenom na 5 minut, ale co si pamatuji, tak tam taková možnost nebyla. Stačí si ale stáhnout nějaký alternativní Launcher, který to podporuje. Bohužel si teď na žádný nemohu vzpomenout.

 2. U Xperia 8 taky nejde… A prosim dají se obrázky a písničky řadit do složek? Mám xperii 2 dny, tak jsem jak Alenka v říši divů xD Děkuju 🙂

 3. Samsung Galaxz mini vše dle návodu zde.
  Je to tak jednoduché když člověk ví jak na to, ale pro novačka z Andridem tak složite a pomoc těžko hledat. Děkuji za tyto stranky..

 4. Na Asus TF101 take nelze 🙁
  …na „homescreenu“ ani v aplikacích – tam se trídijou jaksi rádoby inteligentne samy, ale je to hodne spatny, neprehledny a tezko se hleda… ve srovnani s Galaxy SII je to utrpeni 🙁
  Neexistuje nejaka app, ktera by to umela stejne? Nejake jsem zkousel, ale ty delaji slozky jen na home a to nechci, ja bych rad tridil v aplikacich 🙁

 5. Pokud někoho zajímá jak vytvořit složky v HTC Sense 4, vezmete jednoho zástupce na ploše a přetáhnete ho na jiný který chcete ve složce také. Oba dva zástupci se uskupí do složky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here