JNT: Jak zabránit Androidu k připojování na internet

16

Máte telefon s Androidem poměrně nově a divíte se, že se narozdíl od předchozího hloupého telefonu sám připojuje k internetu a to i v čase, kdy s telefonem v podstatě nic neděláte? Chcete takovému chování zabránit? Pak postupujte podle následujícího návodu.

První varianta je méně jistá, avšak ve většině případů stačí, navíc jde poměrně jednoduše zvrátit.

 1. Stiskněte tlačítko domů
 2. Sťiskněte tlačíto menu -> v nabídce vyberte ‚Nastavení
 3. Jděte do ‚Bezdrátová nastavení a připojení sítě
 4. Úplně dole vyberte ‚Mobilní sítě
 5. Odškrtněte volbu ‚Datové přenosy aktivovány

Druhou možností je pokračovat dále a odstranit i nastavení připojení k internetu. Nemusíte se však bát dokáže i poté jde nastavení poměrně jednouše obnovit a to téměř automaticky.

 1. Pokračujte do ‚Názvy přístupových bodů
 2. Vyberte Internet, v mém případě ‚O2 Internet‚ (bod s MMS v názvu nechte být)
 3. Sťiskněte tlačítko pro menu -> vyberte ‚Smazat název přístupového bodu

Pro případné obnovení smazaného přístupového bodu:

 1. Postupujte podle 1. návodu
 2. Vyberte ‚Názvy přístupových bodů
 3. Stiskněte tlačítko menu -> ‚Obnovit výchozí

16 KOMENTÁŘE

  • Osobně vlastním SGS a jedu bez internetového tarifu. A nezdá se mi, že by mne to nějak omezovalo. Doma WiFi, ve škole WiFi, v každé restauraci WiFi…

   • To bydlite v Praze ne? Kazda restaurace je hoodne odvazne tvrzeni. Jsem venku potrebuju odjezd autobusu (ano jsou offline jizdni rady, ale nerespektuji aktualni vyluky atd) nebo se chci podivat na radar, jestli nejde bourka… Pro cloveka ve velkem meste to neni problem, ale ta wifi opravdu neni vsude a jste fixovany na konkretni bod, nebudu chodit do restaurace na caj, abych si zkontroloval emaily:)
    Osobne myslim, ze to omezuje hodne, ale to je kazdeho vec, nemyslel jsem to nejak zle, spis zamysleni 😉

    • Bydlím v Českých Budějovicích 😉 a jak jsem říkal, doma WiFi, ve škole WiFi a když jdu nějak ven, tak buďto do někam kde je WiFi a nebo do přírody, kde si naopak od mailů rád odpočinu ;).

 1. spíš by mne zajímalo jak zjistím která aplikace se momentálně připojuje k internetu, ať mám přehled. A dále jak určitým aplikacím přístup zameyit.
  HTC WILDFIRE S

 2. Ono by spíše stačilo kdyby operatoři v tomto kocourkově se chovali jako v západní EU a internet. tarify zlevnili nebo dali FUP takový který by tyto aplikace jen ztěží překročili.

  V ČR JSOU DATOVÉ TARIFY NEJDRAŽŠÍ V EU!!!

 3. Jednodušší by bylo podle návodu nic nemazat,ale v Názvu AP přidat nebo ubrat jedno písmeno.Sice můj příspěvek nebyl důležitý,ale dal sem tu svůj vlastní postup 🙂

 4. A neni lepsi vytvorit novej pristupovej bod,ktery nebude funkcni a jen to podle potreby prehazovat?U te druhe varianty vam nebudou chodit mms.

 5. Hej já používám aplikaci APN on/off a ta vyplne jedním stiskem připojení k 3G a nebo widget který zase jedním tlačítkem vypínám zapínám wifi, bluetooth, gps atd.

 6. jestli jsem to pochopil dobře, tak když smažu ten přistupový bod, tak se se mi nepodaří připojit k internetu a ani mi nebude sám stahovat aktualizace k aplikacím a nebudu muset mít strach o nějaký (i sebemenší) přenesený objem dat od operátora? A internet půjde pouze přes WiFi že?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here