Jak sdílet Androidem internet pomocí WiFi hotspotu

15

Máte zaplacený datový tarif a chcete poskytnout internetové připojení i ostatním kamarádům, kteří mají zařízení s WiFi? Není nic snazšího než postupovat podle následujícího návodu. Jen bych Vás chtěl upozornit, že i připojení kamarádi čerpají váš FUP a je tak dost možné, že například 100MB limit vyčerpáte neuvěřitelně rychle a také baterie dostane pořádně zabrat. Pří vytvořeném hotspotu se také sami již k žádné síti připojit nemůžete, WiFi anténa je totiž zaneprázdněna.

Nakonec ještě doplním, že návod funguje pouze pro Android 2.2+.  [Co je to Android 2.2 a jak získám novou verzi?; Jak zjistím jakou verzi Androida mám?]. Připojit k takto vytvořenému hotspotu se však mohou zařízení s jakýmkoliv operačním systémem, od notebooků s Windows, přes iPady od Applu až po stařikou G1 s Androidem 1.0.

 1. Sťiskněte tlačíto menu -> v nabídce vyberte ‚Nastavení
 2. Jděte do ‚Bezdrátová připojení a sítě
 3. Pokračujte do ‚Tethering a přenosný hotspot
 4. Zaškrtněte ‚Přenosný hotspot Wi-Fi
 5. Případné pokračujte do ‚Nastavení přenosného hotspotu
 6. Skotrnolujte zda je zatrženo ‚Přenosný hotspot Wi-Fi
 7. Jděte ‚Konfigurace hotspotu Wi-Fi
 8. Zde nastavte libovolné jméno a případně vyberte zabezpečení, implicitně je síť nezabezpečená, takže se do ní může připojit každý bez hesla, což je nebezpečné
 9. Volitelné: Vyberte ‚WPA2 PSK‘ (nebo jiné než ‚Open‚) zabezpečení‘ a vyplňte heslo (alespoň 8 znaků), které bude potřebné při připojování k síti.
 10. Klikněte na ‚Uložit‘.

15 KOMENTÁŘE

 1. Zdravím mam X8 s upravenou romkou (2.3.5.) ale možnost přenosný wifi hotspot nemam v nabídce pod tetheringem, ale nedaří se mi zjistit proč

 2. Tak to je zvlastni mam Cyanogenmod 7 android verze 2.3.4 a nic takovyho tam taky nemam…
  Za ucelem tetheringu jsem byl nucen trochu patrat, ted ale uspesne pouzivam Wireless Tether (jak Bluetooth, coz je nejuspornejsi, tak wifi).
  Takze nejedna se takhle nahodou az o verzi 2.3.5 ???

  • Ne, jde o fuknci, kterou určitě mělo přinést FroYo. Nicméně je možné, že je z (pro mne neznámého důvodu) nepodporována hardwarem.

   • Zvlastni, kdyby to bylo hardwarem, tak by nemel fungovat ani W. Tether v modu wifi a ten mi jede ok. Ale je fakt, ze vytvoreny hotspot se nastavi ne na rezim Master, ale na AdHoc.

    Funguje ten systemovy tether jako AP Master? (jestli jo, tak by se to omezeni hardwarem dalo pochopit)

 3. Prosím o radu.Jde tato aplikace nahrát do Samsung Ace,aby se tento telefon spojil a posílal internet do tabletu Archos(android 2,2) Děkuji

 4. Prosím o radu. Když zapnu Tethering tak bezproblému odesílám, ale když se připojím přes druhý telefon, tak mi nejde zapnout internet (na obou telefonech mam zablokované mobilní sítě, používam pouze wifi ), mam zobrazený plný signál, ale internet mi nejede.
  Děkuji

  • Tehtering pracuje tak, že mobilní internet (tj. přes síť) předává do WiFi sítě a tedy potencionálně dalším zařízením. Nelze jej však použít k prodloužení / předání signálu jiné WiFi (pokud je totiž telefon v režimu Tethering, tak se automaticky odpojí od současné WiFi)

 5. Ahoj mám SE Xperia 10mini a chtěla jsem se zeptat jestli jde s dílení internetu i u tohoto tipu. Jelikož se marně snažím abych nemusela neustále vytahovat simkartu do modemu. Předem moc děkuji.

 6. Ahoj prosim o radu mám alcatel a k notebooku sem se připojila, vidím připojení píše že android je připojen žádnej vykřičník u ukazatele, ale když otevřu stránky tak se nenačtou nefungujou ????? 🙂 děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here