Jak sdílet Androidem internet pomocí WiFi hotspotu

15

Máte zaplacený datový tarif a chcete poskytnout internetové připojení i ostatním kamarádům, kteří mají zařízení s WiFi? Není nic snazšího než postupovat podle následujícího návodu. Jen bych Vás chtěl upozornit, že i připojení kamarádi čerpají váš FUP a je tak dost možné, že například 100MB limit vyčerpáte neuvěřitelně rychle a také baterie dostane pořádně zabrat. Pří vytvořeném hotspotu se také sami již k žádné síti připojit nemůžete, WiFi anténa je totiž zaneprázdněna.

Nakonec ještě doplním, že návod funguje pouze pro Android 2.2+.  [Co je to Android 2.2 a jak získám novou verzi?; Jak zjistím jakou verzi Androida mám?]. Připojit k takto vytvořenému hotspotu se však mohou zařízení s jakýmkoliv operačním systémem, od notebooků s Windows, přes iPady od Applu až po stařikou G1 s Androidem 1.0.

 1. Sťiskněte tlačíto menu -> v nabídce vyberte ‚Nastavení
 2. Jděte do ‚Bezdrátová připojení a sítě
 3. Pokračujte do ‚Tethering a přenosný hotspot
 4. Zaškrtněte ‚Přenosný hotspot Wi-Fi
 5. Případné pokračujte do ‚Nastavení přenosného hotspotu
 6. Skotrnolujte zda je zatrženo ‚Přenosný hotspot Wi-Fi
 7. Jděte ‚Konfigurace hotspotu Wi-Fi
 8. Zde nastavte libovolné jméno a případně vyberte zabezpečení, implicitně je síť nezabezpečená, takže se do ní může připojit každý bez hesla, což je nebezpečné
 9. Volitelné: Vyberte ‚WPA2 PSK‘ (nebo jiné než ‚Open‚) zabezpečení‘ a vyplňte heslo (alespoň 8 znaků), které bude potřebné při připojování k síti.
 10. Klikněte na ‚Uložit‘.

 • Nero

  Zdravím mam X8 s upravenou romkou (2.3.5.) ale možnost přenosný wifi hotspot nemam v nabídce pod tetheringem, ale nedaří se mi zjistit proč

  • Petr Houška

   Jakou přesně upravenou ROMku máte?

   • Nero

    Ginger DX v006 s CM 7

    • Petr Houška

     Divné, jak na klasické Samsung ROMce (FroYo+), tak i na CM7 (2.3.4) tuto volbu mám. A dle internetu jde o funkci implementovanou v samotném OS FroYem.

 • ldx

  Tak to je zvlastni mam Cyanogenmod 7 android verze 2.3.4 a nic takovyho tam taky nemam…
  Za ucelem tetheringu jsem byl nucen trochu patrat, ted ale uspesne pouzivam Wireless Tether (jak Bluetooth, coz je nejuspornejsi, tak wifi).
  Takze nejedna se takhle nahodou az o verzi 2.3.5 ???

  • Petr Houška

   Ne, jde o fuknci, kterou určitě mělo přinést FroYo. Nicméně je možné, že je z (pro mne neznámého důvodu) nepodporována hardwarem.

   • ldx

    Zvlastni, kdyby to bylo hardwarem, tak by nemel fungovat ani W. Tether v modu wifi a ten mi jede ok. Ale je fakt, ze vytvoreny hotspot se nastavi ne na rezim Master, ale na AdHoc.

    Funguje ten systemovy tether jako AP Master? (jestli jo, tak by se to omezeni hardwarem dalo pochopit)

 • Miroslav Radimec

  Prosím o radu.Jde tato aplikace nahrát do Samsung Ace,aby se tento telefon spojil a posílal internet do tabletu Archos(android 2,2) Děkuji

 • advice

  Ja mam problem na svem zte.skate kde.mam verzi android 2.3.5 a nejde mi ulozit heslo. Diky advice

 • Štěpán Drozd

  Prosím o radu. Když zapnu Tethering tak bezproblému odesílám, ale když se připojím přes druhý telefon, tak mi nejde zapnout internet (na obou telefonech mam zablokované mobilní sítě, používam pouze wifi ), mam zobrazený plný signál, ale internet mi nejede.
  Děkuji

  • Petr Houška

   Tehtering pracuje tak, že mobilní internet (tj. přes síť) předává do WiFi sítě a tedy potencionálně dalším zařízením. Nelze jej však použít k prodloužení / předání signálu jiné WiFi (pokud je totiž telefon v režimu Tethering, tak se automaticky odpojí od současné WiFi)

   • Štěpán Drozd

    Aha tak takhle to funguje 😀
    Každopádně moc děkuji za radu.

 • Je přenosný hotspot wifi zdarma?

 • Konny23

  Ahoj mám SE Xperia 10mini a chtěla jsem se zeptat jestli jde s dílení internetu i u tohoto tipu. Jelikož se marně snažím abych nemusela neustále vytahovat simkartu do modemu. Předem moc děkuji.

 • Jana

  Ahoj prosim o radu mám alcatel a k notebooku sem se připojila, vidím připojení píše že android je připojen žádnej vykřičník u ukazatele, ale když otevřu stránky tak se nenačtou nefungujou ????? 🙂 děkuji