ZTE Grand S II – nová vlajková loď s důrazem na hlasové ovládání

0

ZTE přivezlo na veletrh CES 2014 svou novou vlajkovou loď Grand S II. Hardwarové parametry nejsou tím, čím by se snažil smartphone překvapit ve srovnání se špičkovými modely ostatních  výrobců. Hlavním tahákem by podle čínského výrobce mělo být propracované hlasové ovládání, které může připomínat například v létě představenou Motorolu Moto X.

ZTE Grand S II

ZTE Grand S II bude možné odemknout pomocí hlasového příkazu, což samo o sobě ještě není příliš revoluční. Novinkou je však funkce rozpoznávání hlasu, díky které by měl smartphone poznat, o kterého z uživatelů jde a otevřít mu jeho uživatelský profil. Telefon nabídne také možnost pořízení fotografie hlasovým povelem usnadňující vytváření autoportrétů i skupinových snímků.

V neposlední řadě výrobce přidal asistenta My Drive určeného pro řidiče. Díky této funkci bude možné pomocí hlasu například přijímat hovory, a to i v hlučném prostředí za jízdy v automobilu. K dispozici bude také režim „Nerušit“, po jehož aktivaci bude telefon přesměrovávat všechny příchozí hovory do hlasové schránky a automaticky odesílat předdefinované odpovědi na SMS zprávy.

Co se týče výbavy, může se ZTE Grand S II pochlubit 5,5″ IPS displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800 taktovaným na 2,3 GHz. brzdou výkonu by neměla být ani 2GB RAM a o dostatečnou výdrž se postará baterie o nadprůměrné kapacitě 3 000 mAh.

K další výbavě smartphonu patří 16GB vnitřní apměť, 13mpx zadní fotoaparát, 2mpx přední kamerka pro videohovory a operační systém Android 4.3 Jelly Bean s uživatelskou nadstavbou od výrobce. Ohledně dalších parametrů i dostupnosti smartphonu na trhu zatím čínský výrobce bohužel mlčel.

zdroj: Android Community

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here