Yarvik představil své první dva smartphony s Androidem: Ingenia X1 a Ingenia Synchro

2
yarvik ingenia x1
Yarvik Ingenia X1

 

Nizozemská společnost Yarvik je známá především svými levnými tablety s Androidem. Před nedávnem však výrobce představil své první dva smartphony, které taktéž cílí na méně náročné zákazníky.

Oba modely se mohou pochlubit dualSIM funkcionalitou a velkými displeji s technologií IPS. Dražší Ingenia X1 má dokonce 5,3″ displej, ale jak tomu bývá u levných telefonů zvykem, rozlišení displeje je vzhledem k jeho velikosti velmi nízké, konkrétně pouze 540 x 960 obrazových bodů. Levnější Ingenia Synchro má displej o stejném rozlišení, ale s menší 4,3″ úhlopříčkou.

Obě novinky pohání dvoujádrový procesor typu Cortex A9  s taktem 1 GHz, kterému dělá společnost grafický čip PowerVR SGX 531, 1GB RAM a 4GB vnitřní paměť rozšiřitelná pomocí slotu na microSD karty. K další výbavě patří 8mpx zadní fotoaparát s autofokusem a LED bleskem, přední kamera pro videohovory, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, micro USB a operační systém Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich.

Větší Ingenia X1 bude stát 199 britských liber, v přepočtu necelých 6 000 Kč. Cena menší Insignie Synchro zatím nebyla oznámena, odhadujeme ji však v přepočtu na 5 000 Kč.

yarvik ingenia synchro
Yarvik Ingenia Synchro

via ed

  • jakal87

    Dle stránek výrobce má menší telefon úhlopříčku 4,5″

    http://www.yarvik.com/en/products/smartphones/smartphones45/

  • ViktorVeo

    společnost Yarvik si ve specifikaci výroků má tendenci vymýšlet a jako vlastník Novo Compact to můžu potvrdit protože jsem porovnával to co bylo uvedené na krabici pomocí několika android aplikací na diagnostiku telefonu