Xiomi Phone M1 – první telefon s MIUI ROMkou

9

Firma Xiomi dnes v Číně představila historicky první telefon běžící na komunitní ROM MIUI. To je ve zkratce ROM postavená na základu CyanogenMODu s upraveným vzhledem ve stylu iOS a pár přidanými aplikacemi.

Telefon se bude jmenovat M1, na internetu jej ale naleznete i pod označením MI-One a Milet. A jak na tom bude telefon hardwarově? Inu, nepůjde o žádné ořezávátko, pod 4“ FWVGA (854×480) displejem nalezneme dvoujádrový Qualcomm Snapdragon MSM8260 taktovaný na 1,5 GHz, doplněný o 1GB RAM a grafický čip Adreno 220. Chybět nebude ani zadní kamera, která se pochlubí rozlišením 8MPx. A nakonec to nejlepší, baterie bude mít kapacitu úctyhodných 1930 mAh.

A cena? Ani ta nemá být nikterak vysoká, v Číně by se měl telefon prodávat za pouhých $313, což je kolem 5700 kč. Bohužel máme i jednu opravdu špatnou zprávu, telefon je primárně určen pro čínský trh a je velmi nepravděpodobné, že se oficiálně dostane i do České republiky.

Zdroj: MIUI Android, Sohu (Chinese)

9 KOMENTÁŘE

  1. Tak tenhle telefon se mi opravdu líbí. Jak HW, tak i SW… A jestli pojede na GSM, nevím co se v Číně používá…nechám si ho, po přečtení pár recenzí, poslat 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here