Uniklé obrázky ukazují Nokii Normandy s Androidem

0

Jako na houpačce. Nějak tak by se daly popsat informace o přestavení/nepředstavení telefonu Nokia s operačním systémem Android. Poslední informace říkaly, že se nedočkáme. Nově uniklé fotografie však říkají něco jiného.

normandy-leak-jan-13

Zařízení s kódovým označením A110 se objevilo nejen na fotografiích, ale také prošlo benchmarkem AnTuTu. Podle dostupných informací by mělo běžet na systému Android ve verzi 4.4.1 KitKat s nespecifikovanou nadstavbou. Zadní fotoaparát testovaného přístroje měl rozlišení 5MP a blíže neurčený procesor Qualcomm Snapdragon. Paměť RAM ani ROM na zakrytých fotografiích nebyla vidět. Hovoří se také o rozlišení displeje 854*480 při předpokládané úhlopříčce 4″.

Z uniklých obrázků je patrné, že zařízení bude podporovat dvě SIM karty. Zajímavé také je, jakým způsobem jsou zobrazovány nové notifikace na displeji. Téměř všechny nadstavby operačního systému jsou z hlediska notifikací téměř neodlišitelné od originálu, přivřeme-li obě oči. Nokia by na to v tomto ohledu mohla jít jinak. Je tedy zřejmé, že pokud bychom se takového telefonu dočkali, zásah do systému bude značný a jeho vzhled bude zcela odlišný.

Nokia-Normandy-NPU

Bohužel není jasné, zda vůbec Nokia bude takové zařízení představovat. Již několikrát se objevila informace o tom, že zařízení s Androidem Nokia testuje, neplánuje jej však uvést. Je dobře možné, že se jedná o další pokus, který nebude dotažen do konce. Přesto některé zdroje hovoří o tom, že bychom se mohli oficiálního uvedení dočkat již příští měsíc na Mobile World Congress 2014 v Barceloně. Nezbývá tedy, než se nechat překvapit.

Zdroj: Evleaks, Phonearena, Gsmarena, Pocketnow