T-Mobile Move: levný Android pro začátečníky

6

T-Mobile po uvedl na náš trh telefon prodávaný pod svou značkou. Jmenuje se T-Mobile Move a koupit si ho můžete za tři tisíce korun a nezáleží, jestli jste nebo nejste zákazníkem růžového operátora.

Move pro T-Mobile vyrábí francouzsko-čínský Alcatel, překvapením tak není podobnost s Alcatelem One Touch 908. Velmi nízká cena T-Mobile Move napovídá, že půjde o telefon pro nenáročné zákazníky, kteří s Androidem teprve začínají. Ti budou mít k dispozici Android 2.2 Froyo. Nejde sice o nejnovější verzi tohoto operačního systému od Google, pro začátek ale postačí.

T-Mobile Move nabídne 2,8″ displej s rozlišením 240×320 pixelů. Procesor nebude pochopitelně žádný high-end, pro tak malý displej a k základnímu používání ale 600MHz dobře pos

louží. K internetu se umí telefon připojit pomocí 3G rychlostí až 7,2 Mbit/s (HSDPA). 2MPx fotoaparát poslouží k pořízení „nouzových“ snímků. Lépe snad poslouží Move jako hudební přehrávač, díky slotu až na 32GB paměťové karty microSD, který doplňuje skromnou 150MB interní paměť, nebude o místo pro hudební soubory nouze. Nechybí podpora GPS, díky Google Navigaci, která je nyní k dispozici zdarma i v České republice, tak telefon můžete používat jako jednoduchou GPS navigaci.

Samozřejmostí bude možnost stahování dalších aplikací z Android Marketu. Kromě Facebooku a Twitteru si tak uživatel může vyzkoušet třeba populární hru Angry Birds.

T-Mobile Move je k dispozici s černým nebo fialovým krytem. Základní cena bez paušálu je 3099 Kč, telefon je ale samozřejmě možné pořídit i se smlouvou od T-Mobile. Pokud si telefon koupíte spolu s Internetem v mobilu Klasik, můžete ušetříte při nákupu několik tisíc korun.

T-Mobile MoveT-Mobile MoveT-Mobile Move

„Na pořízení chytrého telefonu už nejsou potřeba horentní sumy. T-Mobile move zpřístupní nejmodernější přístroje všem zájemcům nejen z řad našich zákazníků.“
Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace a tisková mluvčí T-Mobile

 • senky

  Všetkým ktorý váhaju odporučam priplatit asi 600-900 korun a mate ZTE Blade s perfektným diplejom na ktorom sa da aj pisať. (3,5″)

 • Raven

  no to je dobrej hnus 🙂

 • Mr.Ferda

  Pro děcka co si věcí na které si nemuseli vydělat neváží to bohatě stačí. Hry jakesi pojedou, hudbu na tom pustí.Osobně znám i několik lidí pro které to umí až moc.

 • Michal

  Procesor je Qualcomm 600MHz a RAMka dokonce 512MB. Displej je 320×240, 2.8″ a je kapacitní. Jinak má samozřejmě 3G + HSDPA, Wi-Fi, GPS navigaci, je velmi rychlý, stabilní a má kvalitní zvuk. Rámeček kolem hlavní klávesy bliká, když máte zmeškanou událost. Navíc v eshopu T-Mobile je v Twist sadě za cca 2.800,- i s paměťovkou 2GB. Android je ve verzi 2.2, v posledním čtvrtletí 2011 bude aktualizace na 2.3. Takže bych ho nesrovnával zrovna s Vodafonem 845, spíš v pohodě strčí do kapsy i Sony Ericsson Xperia Mini.

 • Daniel

  chtěl bych se zeptat jestli je lepší si koupit T-mobile move ,nebo LG P350 Optimus Me děkuji

  • Ferda

   No tak pokud telefon plánueš na delší dobu, tak bych koupil lg optimus me.
   Má o něco lepší foťák, má v základu i office na TVORBU dokumentů, excel souborů a jednoduchých prezenací – čili lze nejen číst, ale i tvořit.
   Tlačítko hardwerové pro příjem hovoru se také hodí – například v zimé.
   Nevyhodou proti T-mobile move je menší paměť ram.
   🙂