T-Mobile Move: levný Android pro začátečníky

6

T-Mobile po uvedl na náš trh telefon prodávaný pod svou značkou. Jmenuje se T-Mobile Move a koupit si ho můžete za tři tisíce korun a nezáleží, jestli jste nebo nejste zákazníkem růžového operátora.

Move pro T-Mobile vyrábí francouzsko-čínský Alcatel, překvapením tak není podobnost s Alcatelem One Touch 908. Velmi nízká cena T-Mobile Move napovídá, že půjde o telefon pro nenáročné zákazníky, kteří s Androidem teprve začínají. Ti budou mít k dispozici Android 2.2 Froyo. Nejde sice o nejnovější verzi tohoto operačního systému od Google, pro začátek ale postačí.

T-Mobile Move nabídne 2,8″ displej s rozlišením 240×320 pixelů. Procesor nebude pochopitelně žádný high-end, pro tak malý displej a k základnímu používání ale 600MHz dobře pos

louží. K internetu se umí telefon připojit pomocí 3G rychlostí až 7,2 Mbit/s (HSDPA). 2MPx fotoaparát poslouží k pořízení „nouzových“ snímků. Lépe snad poslouží Move jako hudební přehrávač, díky slotu až na 32GB paměťové karty microSD, který doplňuje skromnou 150MB interní paměť, nebude o místo pro hudební soubory nouze. Nechybí podpora GPS, díky Google Navigaci, která je nyní k dispozici zdarma i v České republice, tak telefon můžete používat jako jednoduchou GPS navigaci.

Samozřejmostí bude možnost stahování dalších aplikací z Android Marketu. Kromě Facebooku a Twitteru si tak uživatel může vyzkoušet třeba populární hru Angry Birds.

T-Mobile Move je k dispozici s černým nebo fialovým krytem. Základní cena bez paušálu je 3099 Kč, telefon je ale samozřejmě možné pořídit i se smlouvou od T-Mobile. Pokud si telefon koupíte spolu s Internetem v mobilu Klasik, můžete ušetříte při nákupu několik tisíc korun.

T-Mobile MoveT-Mobile MoveT-Mobile Move

„Na pořízení chytrého telefonu už nejsou potřeba horentní sumy. T-Mobile move zpřístupní nejmodernější přístroje všem zájemcům nejen z řad našich zákazníků.“
Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace a tisková mluvčí T-Mobile

6 KOMENTÁŘE

 1. Všetkým ktorý váhaju odporučam priplatit asi 600-900 korun a mate ZTE Blade s perfektným diplejom na ktorom sa da aj pisať. (3,5″)

 2. Pro děcka co si věcí na které si nemuseli vydělat neváží to bohatě stačí. Hry jakesi pojedou, hudbu na tom pustí.Osobně znám i několik lidí pro které to umí až moc.

 3. Procesor je Qualcomm 600MHz a RAMka dokonce 512MB. Displej je 320×240, 2.8″ a je kapacitní. Jinak má samozřejmě 3G + HSDPA, Wi-Fi, GPS navigaci, je velmi rychlý, stabilní a má kvalitní zvuk. Rámeček kolem hlavní klávesy bliká, když máte zmeškanou událost. Navíc v eshopu T-Mobile je v Twist sadě za cca 2.800,- i s paměťovkou 2GB. Android je ve verzi 2.2, v posledním čtvrtletí 2011 bude aktualizace na 2.3. Takže bych ho nesrovnával zrovna s Vodafonem 845, spíš v pohodě strčí do kapsy i Sony Ericsson Xperia Mini.

  • No tak pokud telefon plánueš na delší dobu, tak bych koupil lg optimus me.
   Má o něco lepší foťák, má v základu i office na TVORBU dokumentů, excel souborů a jednoduchých prezenací – čili lze nejen číst, ale i tvořit.
   Tlačítko hardwerové pro příjem hovoru se také hodí – například v zimé.
   Nevyhodou proti T-mobile move je menší paměť ram.
   🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here