Společnost Kazam představila sedm nových telefonů

2

kazam

Nově vzniklou společnost Kazam si jistě pamatujete v souvislosti s tchajwanským výrobcem HTC. Byla totiž před asi pěti měsíci založena dvěma manažery HTC, marketingovým ředitelem Jamesem Atkinsnem a šéfem prodeje Michaelem Coombesem. Netrvalo dlouho a na trh míří sedm nových telefonů rozdělených do dvou kategorií.

Kategorie jsou označeny jako Thunder a Trooper. Řada Thunder obsahuje dva modely vyšší třídy, konkrétně Q4.5 a Q5.0. Specifikace nejvyššího modelu Q5.0 bohužel neznáme, nicméně Q4.5 by měl být vybaven 4,5 palcovým FWVGA displejem s rozlišením 854 x 480 pixelů, čtyřjádrovým procesorem z dílny MediaTek s taktem 1,3 GHz a operační pamětí 1 GB. S velkou pravděpodobností také osmimegapixelovým fotoaparátem. Operačním systémem bude Android ve verzi 4.2.

Druhá řada Trooper zahrnuje modely X3.5, X4.0, X4.5, X5.0 a X5.5. Ty jsou o něco slabší a spadají do nižší třídy. Podle dostupných informací bychom se měli dočkat dvoujádrových procesorů, zřejmě taktéž od MediaTeku a operační paměti jen 512 MB.

Kazam také vsází na slot pro dvě SIM karty, vyměnitelné baterie a hlavně čistý Android.

Už předem je jasné, že společnost nebude moci konkurovat velkým výrobcům na úrovni prémiových zařízení, možná ani na úrovni zařízení vyšší třídy. Proto se soustředí jiným směrem. Tím má být hlavně velmi dobrý kontakt mezi zákazníkem a podporou, přístup k řešení problémů apod. Už dnes Kazam nabízí bezplatnou výměnu obrazovky po dobu jednoho roku.

Ceny chytrých telefonů ani datum jejich představení popřípadě uvedení na trh není znám. Budeme si tak muset počkat na další vyjádření, nebo na případné spekulace.

zdroj: intomobileengadget

2 KOMENTÁŘE

    • Oficiálně zatím nikde. Nicméně určitě bude cena odpovídat vybavení a nebude nijak nesmyslně navýšena – jak to můžeme čas od času vidět, protože už tak mi telefony nepřijdou příliš konkurenceschopné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here