Špičkový telefon Sharp ve dvou velikostech

3

Sharp-Aquos-Xx-300x180

Japonská společnost Sharp představila své nové mobilní telefony, přičemž jeden z nich ponese označení Aquos XX , který by měl konkurovat současným top modelům a druhý bude zmenšenou verzí, s názvem Aquos XX Mini. Oba modely budou dostupné v několika barevných provedeních, které můžete vidět na níže uvedeném obrázku.

Sharp-Aquos-Xx-barevné-varianty

Dražší a také rozměrově větší model disponuje displejem s úhlopříčkou 5,5 palců a Full HD rozlišením. Poháněn bude čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 800 a 2GB operační pamětí. Interní paměť o kapacitě 32GB budete moci rozšířit díky slotu na micro SD karty. Dostatečnou výdrž celého zařízení zajistí 2600mAh baterie.

Jedním z dalších lákadel je snímací zařízení, které je schopno pořizovat snímky v rozlišení 16,3 Mpx a disponuje propustností světla f/1,9. Pro videhovory vám poslouží kamerka s nižším rozlišením 1,2Mpx, která bude pravděpodobně stačit všem běžným uživatelům.

Sharp-Aquos-Xxxxx

Zmenšený model Mini je vybaven 4,5 palcovým displejem s Full HD rozlišením (490dpi). Budete samozřejmě muset počítat vzhledem k velikosti zařízení s 2120mAh baterií. Vybaven bude opět procesorem Snapdragon 800 a 2GB pamětí RAM. Tloušťka obou zařízení činí 9,8mm, nejedná se tak o žádnou „žiletku“, přesto nabídne docela kompaktní rozměry.

Aquos XX by se mohl objevit koncem letošního roku, zatímco zmenšený model až během příštího roku. Zatím zůstává otázkou, zda se výrobci podaří dostatečně prosadit na trhu a poskytnout své zařízení u nás.

Zdroj: phonearena

 

 

  • Martin

    Ten malý musí být super 🙂 Něco jak bude sony xperia z1 f, ale tam to zase pohnojí displayem 🙂

  • hulibrk

    Za dobrou cenu proc ne? Ne jak samsung nebo apple 20k za foun je dost (zvlast kdyz je z plastu).

  • Erik Kuchyňka

    to vypada bozsky, HW taky super.. nejvice se mi libi ten ramecek u displaye je uzasne tenky 🙂