Spekulace: Samgung Galaxy S IV bez AMOLEDu a se Snapdragon procesorem

2

sgsIV

I přesto že k představení nové vlajkové lodi Samsungu – Galaxy S IV dojde až někdy v dubnu, tak se o jejích hardwarových parametrech spekuluje již několik měsíců. Poměrně logicky se totiž počítá s tím, že Samsung svůj klíčový model vybaví tím nejlepším, co je schopen vyrobit. Tedy nedávno představeným osmijádrovým Exynos Octa procesorem a FullHD AMOLED displejem.

Podle interních zdrojů důvěryhodného serveru sammobile tomu tak ale nakonec ani zdaleka nebude. Namísto vlastního Exynos procesoru použije Samsung v Galaxy S IV čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 600 taktovaný na 1.9 GHz a domácí AMOLED nahradí LCD panelem SoLux Display.

Z další výbavy by měl nabídnout 2 GB operační paměti RAM, 16/32/64 GB paměti uživatelské a 13 MPx zadní kameru. Samotné tělo s rozměry 140.1 x 71.8 x 7.7mm a vahou 138 gramů pak bude kombinací plastu, z kterého bude vyroben zadní kryt vyměnitelné baterie, a hliníku, který poslouží jako materiál bočních hran.

Je si samozřejmě nutné uvědomit, že jde jen o čirou spekulaci, navíc potvrzenou z jediného zdroje. Na druhou stranu ale poměrně uvěřitelnou. Výrobu FullHD AMOLED panelů totiž od počátku provázely problémy a o Octa procesorech jsme neslyšeli od jejich představení. Je tedy možné, že vlastní displeje Samsung prostě do zahájení výroby Galaxy S IV vyrobit nestihne a u procesorů zas mohl díky jejich složitosti narazil na problém se spotřebou nebo samotným výrobním procesem.

Zdroj: sammobile

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here