Spekulace: LG zastavilo produkci Nexusu 4 kvůli dalším projektům, možná i Nexusům

4

Zatímco u nás se Nexus 4 ještě prodávat ani nezačal, tak v zahraničí je teoreticky k dostání již několik měsíců. Bohužel ale jen a pouze teoreticky, v podstatě od samotného uvedení je totiž na naprosté většině národních mutací oficiálního distribučního kanálu Google Play neustále vyprodaný.

A podle respektovaného serveru International Business Times se to alespoň do mezinárodního mobilního kongresu MWC, který se bude letos v únoru konat v Barceloně, nezmění. Jeho zdroje totiž tvrdí, že LG výrazně omezilo produkci stávajících Nexusů 4, aby se mohlo plně věnovat nadcházejícím projektům, které představí právě na zmíněném MWC.

Na základě slov Jamese Fishera z LG, který uvedl, že Nexus 4 je jen prvním z mnoha zařízení, která vzejdou ze spolupráce LG a Google, se pak odhaduje, že ony nadcházející produkty, kvůli kterým by měla být pozastavena produkce současného Nexusu, by mohly zahrnovat další Nexus zařízení, třeba i Nexus 4 druhé generace.

Samozřejmě jde jen o čiré spekulace na základě jednoho zdroje, nicméně propastný rozdíl mezi poptávkou a nabídkou po Nexusu 4 by jim dával za pravdu. Na druhou stranu je tu ale otázka, co přesně by mělo LG chtít na současném Nexusu 4 vylepšovat, mimo „pouze“ HD displeje jde totiž o zařízení s aktuálně nejvýkonnější možnou výbavou.

Zdroj: International Business Times

4 KOMENTÁŘE

  1. Přesně jak píše kolega marek: podporu karet a/nebo větší paměť
    V každém případě nechápu, o co Google jde, vydat svůj „vlajkový“ telefon v tak malém nákladu, o rozdílech v cenách přes Play a přes LG ani nemluvě?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here