Spekulace: HP představí příští týden Android smartphone

0

HP by mohlo v rámci příštího týdne představit nový smartphone. Podle všeho půjde o zařízení s Androidem, které bude výbavou i funkcemi ne nepodobné Samsungu Galaxy Note 3.

hp-slate7-extreme

Společnost HP, známá především výrobou výpočetní techniky, již s výrobou smarphonů a tabletů zkušenosti má. Poslední pokus nedopadl nejlépe, proto chystá pro svůj příští model změnu prodejní strategie. Ten by měl být určen především pro země ekonomicky kooperující pod názvem BRIC. Mezi ně patří Brazílie, Rusko, Indie a Čína. Formálně skupina existuje již v jiném složení, myšlenka zaměření se na tyto čtyři země však zůstává.

Přístroj má být nejen vzhledem, ale i funkcemi podobný Samsungu Galaxy Note 3, ovšem s cenovkou okolo 200 dolarů. Bude tedy muset samozřejmě dojít k užití  levnějších komponent k jeho sestavení. Server 9to5google předpověděl, že by měl být použit displej o malinko menší – 5.5″ – a zároveň by mohlo rozlišení dosáhnout menší hodnoty – 720P.

Výkonná ředitelka HP Meg Whitman loni při rozhovorech s různými médii řešila otázku představení smartphonu v roce 2013. Popřela, že by společnost HP telefon plánovala uvést, ovšem naznačila, že kdyby se v segmentu mobilních telefonů nesnažila realizovat vůbec, nepodchytili by značnou část populace mnoha zemí z celého světa. Meg také hovořila o tom, že velká spousta lidí některých zemí nemá prostředky pro to, aby vlastnila počítač, tablet nebo notebook, telefon je proto pro ně jediný nástroj pro komunikaci a práci.

V loňském roce se také objevila informace o tom, že by koncem roku (2013) mohlo HP představit tablet/smartphone s úhlopříčkou 6 – 7″, což se ovšem nestalo. Nicméně v Bluetooth certifikaci, kterou zveřejnil server Androidauthority se objevilo 13. listopadu 2013 zařízení HP s názvem HP Slate 6 Voice Tab. Podle benchmarku GFXBench by mělo mít rozlišení displeje 1280*720, čtyřjádrový procesor Marvell o taktu 1 GHz a mělo by běžet na operačním systému Android ve verzi 4.2.2 Jelly Bean. Z názvu vyplývá i možná velikost úhlopříčky 6″.

hp-slate-6-voice-tab-bluetooth-sig-1

Pokud si tedy představíme, že HP by skutečně chtělo cílit na země, kde pro mnohé je smartphone jediným výpočetním zařízením v domácnosti, patří mezi ekonomicky slabší země (alespoň část jejich obyvatel) a mobilní telefon, či chcete-li tabletofon v tomto případě, nebude moci být příliš drahý, je cenovka 200 dolarů cena rozumná a je dobře možné, že se s ní HP v tomto okruhu spotřebitelů uplatní. Podíváme-li se však i na jiné trhy a srovnáme toto zařízení se Samsungem Galaxy Note 3, jehož funkce by mohlo HP částečně přejmout (možná tedy i stylus), třetinová cena by mohla udělat zařízení konkurenceschopným i na rozvinutějších trzích.

Zdroj: Androidauthority, 9to5google

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here