Spekulace: CyanogenMod bude mít vlastní smartphone s 2,5GHz procesorem od Qualcommu

0

Oppo N1 CyanogenMod

CyanogenMod Inc, nedávno založená společnost stojící za stejnojmennou ROM, podle některých zdrojů chystá vlastní smartphone s Androidem. Novinka by rozhodně neměla být žádné ořezávátko a jejím hlavním konkurentem se nejspíš stane Nexus 5.

Web GSM Arena uvádí, že smartphone se značkou CyanogenMod bude vybaven zbrusu novým procesorem od Qualcommu, který zatím známe pod označením 8974AC. Údajně se jedná o čtyřjádro taktované až na 2,5 GHz. Další výbava přístroje však zatím zůstává ještě větší záhadou.

Zatím neznáme ani partnera z řad výrobců, který bude mít na starosti vývoj a produkci smartphonu. Nejpravděpodonější možností je v tuto chvíli Oppo. S tímto čínským výrobcem už vývojáři ze CyanogenModu spolupracovali při vývoji speciální edice Oppo N1, vůbec prvního smartphonu s předinstalovaným CyanogenModem.

Vlnu spekulací navíc spustila následující fotografie, na které je zachycen Pete Lau, vice president v Oppo, spolu s dvojicí osob spojených se CyanogenModem: Koushikem Dutta a Stevem Kondikem. Posledně jmenovaný přidává ke snímku následující komentář: „Začali jsme probírat naši vizi telefonu, který spojuje úžasný software a nejkvalitnější hardware. Společně jsme odhodláni tento produkt vytvořit.“

cyanogenmod oppo

Zatím samozřejmě nevíme, kdy se dočkáme případného smartphonu vyrobeného na míru CyanogenModu a všem jeho fanouškům. Vzhledem k tomu, že celý projekt je nejspíš jen ve fázi plánů a vyjednávání, se tak pravděpodobně stane až někdy v průběhu příštího roku.

zdroj: GSM Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here